Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Wymiana nasady anteny


Gość asmar2010

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, wiem że temat przewija się przez forum sporo czasu, ale nigdzie nie znalazłem odpowiedzi.

Kupiłem Almę ze złamaną anteną, złamane jest mocowanie między oczkiem a gwintem do bata.

 

Pytanie brzmi, jak zdemontować plastik przykrywający nasadę anteny? Trzeba przesunąć go do tyłu/przodu/ podwarzyć go? Chodzi o Almerę N16 z 2002r. antena z przodu dachu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjmujesz schowek na okulary w podsufitce i pod nim jest mocowanie anteny. Jak nie masz schowka to trzeba odklejać podsufitkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem że były też wersje z samą lampką. Oczywiscie jak nie ma schowka z lampkami tylko jest sama lampka to można tez samą lampką. Jak nie ma ani lampki ani schowka to j.w.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

''''Pytanie brzmi, jak zdemontować plastik przykrywający nasadę anteny? Trzeba przesunąć go do tyłu/przodu/ podwarzyć go? Chodzi o Almerę N16 z 2002r. antena z przodu dachu. """

 

Jeśli będzie tak jak w Tino a tak myślę, to wyjmujesz lampkę. Tam zobaczysz przewód antenowy który dokręcony jest do śruby m6. Odkręcasz nakrętkę, zdejmujesz przewód a następnie całą główkę wyjmujesz od góry /śruba jest na stałe z główką/. Plastik o którym mówisz tworzy całość z główką.

Jeśli masz urwanego bata, to kupujesz antenkę inną, ale z dokręcanym przewodem. Przewód sobie zostawiasz, a wykorzystujesz tylko nową główkę. Proponuję użyć trochę silikonu dla uszczelnienia przy otworze od góry.

Też miałem urwanego bata a całą nową antenę kupiłm na giełdzie samochodowej, chyba była od Skody Felicji, za całe 16 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silikon to raczej słaby pomysł, ponieważ z uwagi na swój skład wywołuje korozję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bata mam całego :) nie mam ani schowka na akulary ani lampki z przodu, pozostaje albo zdjąć podsufitkę albo jakoś dojść przez środkową lampkę... dziękuje za odpowiedzi!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...