Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Zużycie oleju


Gość Frost54
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Byłem dwa dni temu w ASO Nissan w Lublinie z drobną sprawą, za lekko był osadzony przycisk ESP i cały wpadał do środka. Poprawiono mi to w ramach gwarancji. Przy okazji zapytałem jaki olej obecnie jest zalecany i wymieniany przy przeglądach.. Uzyskałem odpowiedź, że obecnie Nissan zaleca i stosuje fabrycznie Shell Helix 5W40. Co do oleju 10W60 powiedziano mi, że faktycznie kilka lat wstecz (przed lftingiem Note ) był zalecany i stosowany olej 10W60 lecz Nisan odszedł od stosowania tego oleju nie z uwagi na jego szkodliwość dla silnika ale ze względu na jego cenę.

Edytowane przez Czeslaw4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Cześć

 

Bierze Wam olej? Ja po około 40000przebiegu zauważyłem, że poziom zużycia oleju ustabilizował się i praktycznie po wymianienie spada. Wcześniej po I, II-gim roku eksploatacji troszkę trzeba było dolewać ale tak około do 0,5l na rok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pomiędzy wymianami nic nie dolewam. Nie zuważyłem jakiegokolwiek zużycia. No może 2-3 mm na bagnecie w ciągu roku i średnim przebiegu 13-15 tys. km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak do tej pory zero dolewek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorzucę tu swoje spostrzeżenia. U mnie między wymianami 0 dolewek. Na tą chwilę mam 31kkm i jestem po 3 wymianie oleju (teraz zalany total quartz enegry 9000 5w40).

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w ogóle nie zaglądam pod maskę. Nie wiem.... może powinienem? Ostatnio przy wymianie żarówki okazało się, że mam odczepione? pogryzione? wyciszenie w masce. Nie wiem ile z tym jeździłem, ale oleju nie dolewam.... czoć też nie sprawdzam - bazuję na wskaxnikach przy odpalaniu samochodu. Czy to jest wiarygodne źródło informacji o ilosci oleju?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak...u mnie też koty (prawdopodobnie) nocują zimową porą. Znakiem na to jest sierść na wyciszeniu maski....więc zaglądać raz na jakiś czas trzeba. ;) Kostki wc podwieszone od dołu (mam 2 po obu stronach) niewiele dają. Czujnika w 1.4 informującego o poziomie oleju brak, żarówki jeszcze nie wymieniałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

H4 z pierwszego montażu są dość trwałe. Moje mają już ponad 3 lata i bardzo dobrze świecą :). Ale wymianę przećwiczyłem - choć teraz jak mam ledy to nie wiem kiedy jest szansa na przepalenie ;). Chyba będę zmieniał harmonogramem - olej co roku, płyn hamulcowy co 2, żarówki co 5... ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...