Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Nie odpala...


Gość Frost54
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Note, z 2006 r., nie odpala po przekręceniu kluczyka, światła i tablica rozdzielcza zapalają się. Po odczekaniu paru godzin czasem odpala bez problemu, czasem nie. Korzystając z chwili, kiedy zadziałał, odwiedziłem warsztat. Stwierdzili, po podłączeniu do komputera, że pewnie elektronika, ale skoro w danej chwili działa, to nie nie mogą zrobić, mogę w razie powtórzenia się problemu spróbować zapasowym kluczykiem. Problem się powtórzyl, na żaden z dwóch kluczyków nie reaguje pozytywnie. W poniedziałek biorę na lawetę i znowu jadę do serwisu, chyba że odpali, wtedy jadę samodzielnie, ale wtedy usłyszę pewnie to samo. Co robić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasami imobilajzer głupieje i to nie jest tylko przypadłość Note.Nie masz jakiegoś urządzenia które by zagłuszało częstotliwość imo?Czasem CB tak daje,czasami zmieniarka CD.Jeżeli wybierasz się do serwisu na lawecie to nie próbuj tego co Ci polecę bo stracisz zapis w komputerze.Możesz odłączyć akumulator na kilka kilkanaście godzin(ok 12 godzin resetuje praktycznie wszystkie błędy)Po tym czasie jeżeli to był imo powinno odpalić,ale nie rób tego od razu odczekaj ok minuty po przekręceniu,niech imo sobie przyswoi kody z kluczyka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż, dwa razy (w tym ten ostatni) jak mi utknął na dobre, to to samo miejsce, pod linią wysokiego napięcia, może ma to coś do rzeczy. Ale wcześniej tam bardzo często już bywałem i było ok.

Ale pamiętam, jak przed laty, gdy go nabyłem, przez 1-3 lata miewałem problemy z jego otwarciem w miejscu, gdzie pracuję, akurat w okolicy coś budowali, może było gęsto "od promieniowania". Musiałem niekiedy mechanicznie. Ale się skończyło, jak się skończyła budowa.

Czego mam nie robić od razu, jak już przekręcę kluczyk? Jak przekręcę kluczyk, to "od razu" będzie przekręcony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przekręć kluczyk ale nie odpalaj,niech się imo dobrze skomunikuje z kluczykiem,daj mu ok minuty,a potem odpal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś miałem podobne problemy w Matizie. Metoda o której wspomniał Jacko zadziałała w 100%. Odłączyłem aku na kilka godzin i temat znikł bezpowrotnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest trochę o takich przypadłościach i ich rozwiązaniu.

http://forum.nissanklub.pl/index.php/topic/51571-problem-z-uruchomieniem-silnika/

To tylko jeden z tematów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

napisz czy jak przekręcasz kluczyk to słychać że działa rozrusznik czy też nie.

Bo jak działa rozrusznik a nie możesz go odpalić to może być czujnik połozenia wału korbowego, a jeżeli nie słychać rozrusznika to może być wina niego samego.

Pozdr. Yogi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korzystałem ze wszystkich rad. Dzięki. Ale nie pomogło. W końcu odwiozłem go na lawecie. I wtedy chłopcy z serwisu odkryli, że to jednak rozrusznik. Włożyli regenerowany i działa. Pewnie już za pierwszą wizytą powinienem upierać się, aby sprawdzili rozrusznik.Ad Yogi. Rzeczywiście, rozrusznika nie było w ogóle słychać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak,a gdzie to napisałeś w pierwszym poście ,że rozrusznik nie gada?

I temat też walnąłes ...tak dla zmyłki...elektronika nie odpala.

Edytowane przez JACKO29
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No fakt, zmyłka była. Jak byśmy wiedzieli, że rozrusznik nie kręci, na pewno poszlibyśmy w jego kierunku ;). Ze względu na potomnych wytnę z nazwy tematu słowo elektronika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, zmiłujcie się. Napisałem przecież w pierwszym poście, że tak mi powiedzieli w warsztacie. To był autoryzowany serwis Nissana, więc się nie mądrzyłem, że nie mają racji, tylko się zwróciłem do Was, bo jakbym miał pecha, to mógłbym tak jeszcze jeździć do serwisu co drugi dzień, dopóki by mi nie musiałbym go ściągnąć na lawecie. Na szczęście rozkraczył się ostatecznie już za drugim razem. Rozumiem, że dla Was do zmyłka, podobnie jak i dla potomności, więc może lepiej wywalić cały wątek? Ale jeszcze raz dzięki za rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Frościk,nie przejmuj się :D

Temat niech zostanie dla potomnych.Sprawa się rypła po tym jak napisałeś że to rozrusznik.Tak trzeba było od razu że nie kręci,od razu byśmy Cię ustawili pod odpowiednim kątem do tematu :D A decyzję zostawili Tobie i serwisowi :D wygodnie co? :D

Fakt faktem zmyłka była mi basta,ale nie przejmuj się takie jest życie,żeby iść dalej trzeba najpierw kopnąć kogoś w d*** :D czasmi zdrowo żeby na przyszłość zapamiętał z kim tańczy :ball::devil:

No to z koleżeńskim pozdrowieniem...Darz Bóbr!...aha to nie to forum... :wave:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam.Kilka dni temu miałem taki oto przypadek. Zajechałem do pracy i było wszysko Ok. Po pracy chciałem odpalic auto i niestety nie odpaliło. po przekręceniu klucza w pierwsza pozycję po kilku sekundach zapalały się swiatła mijania i postojowe rozrusznik nie kręcił przy próbie rozruchu teą zapalały się swiatła i rozrusznik nie kręcił.Zauważyłen ponadto że nic oprócz kontrolek radia i tych zapalających się świateł nie działało ani kierunki, awaryjne światła nie zapalały się z przełącznika. Po kilku próbach nieudanych oczywiscie pojechałem do domu po drugi kluczyk ale efekt ten sam .Nie odpalił. Próbowałem podłączać z innego akumulatora bujałem autem na biegu odłączyłem akumulator na krutki czas ale nic nie pomagało. Umówiłem się z gosciem na komputer i podczas ciągnięcia auta na diagnostykę podjąłem próbę odpalenia na zaciąg. Po ok. 30 do 40 metrów holowania auto z bulami odpaliło po zatrzymaniu się zgasło. Ale ponowna próba odpalenia z rozrusznika po dłuższej chwili powiodła się Auto kolejne dni odpala bez problemu. Komputer na diagnostyce wyświetlił taki oto komunikat Nieprawidłowy lub brak sygnału do systemu centralnego zamka sterowanego na podczerwień. Oraz Immobilizer   Aktywny moduł blokowania. Co sądzicie o tej sytuacji? Wymieniłem baterie w kluczykach na nowe. Czy robić coś więcej?.   Pozdrawiam kody usterek P1611 i P1610.

Edytowane przez lenek29
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kluczyk odpada! nic więcej nie ròb.

Ja stawiam na błąd bcm lub centralnego zamka.

Edytowane przez manix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja stawiam na problem z kostką stacyjki  lub brakiem masy gdzieś pod maską !!!!!!!!  

Edytowane przez robertbydzia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...