Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Problem w Qashqai


Gość badass12
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam Od 5 miesięcy Qashqaia 1.6 a od 2 miesięcy z instalacja LPG: stag 300 premium.

Problem polega na tym ze przełączają sie wszystkie cztery tłoki jednoczesne, w tym momencie silnik sie dlawi i szarpie.

Pytałem sie gazownika u którego montowałem instalacje czemu tak się dzieje, a on powiedział ze ten silnik ma po 2 wtryskiwacze na cylinder o czym przed montażem mnie nie poinformował.

I teraz pytanie do was: czy tak ma byc czy da sie cos z tym zrobic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podjedź do niego, i niech wyreguluje instalację, podaj gdzie zamieszkujesz, to może się poda jakiś namiar ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Częstochowa. Na regulacji już byłem to podniósł tylko obroty po przełączeniu ale problem nadal występuje. Mam też Astre 2 1.6 z gazem i tam nawet nie jest wyczuwalne kiedy przełączy sie na lpg i to bez różnicy czy to zima czy lato.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz S300 PREMIUM, czyli powinno korygować wszytko na bieżąco, ale po odpowiednim wyregulowaniu.

Chcesz się zająć tym samodzielnie?? po zakupie fejsa?? za 40zł?? czy chcesz jechać gdzieś gdzie to ogarną??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam .w motorze ktory ty masz montuje sie jeden wtryskiwacz gazowy na jeden benzynowy.czyli instalacje do 8 cylindrow.blad gazownika a raczej niewiedza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tofu, nie chodzi o ilość cylindrów, tylko wtrytskiwaczy ;)

@badass12 podjedź tam gdzie podałem, czekają na Ciebie z ciekawością i utensknieniem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to silnik 4 cylindrowy z 2ma wtryskiwaczami benzynowymi na 1 cylinder. O elektronikę od 8 cylindrowego się pytałem czy będzie pasować ale gazownik nie udzielił mi jednoznacznej odp. Teraz jest zrobione ze 1 wtryskiwacz włączany jest przez elektronikę a drugi przez modulator (czy coś w tym stylu). Jak bede miał wolne to postaram sie tam podjechać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli masz DRUT zrobiony powinien włożyć sterownik do 8 cylindrów, ;) w innym przypadku nei będzie to dobrze jeździło,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no bo instalacji jest wsumie obojętne który jest który bo powiela sygnał wtrysku tylko sie zastanawiam czy te wtryski pb leją równo od dołu do samej góry czy jest to jakoś podzielone tak czy inaczej elektronika do v 8 ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...