Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[K11] Walenie garami i świsty, cóż to za dźwięki?


Gość trzymajciemnie

Rekomendowane odpowiedzi

Gość trzymajciemnie

Witajcie :)

 

Mam problem z moim Mikronem K11. Wydaje od jakiegoś czasu dziwne dźwięki.

Wciskając sprzęgło, do momentu jego całkowitego puszczenia pod maską po lewej słyszę jakby walenie pokrywką od garnka, szczególnie na niskich obrotach.

Łożysko oporowe? Sprzęgło? (jestem babą, więc pojęcia nie mam co to i skąd to więc proszę o wyrozumiałość :P)

 

Druga sprawa, przy większych prędkościach (100 - 120) świszczy mi coś jakby w lewym przednim kole, może i od maską, ale nie bardzo mogę namierzyć, świst mniej więcej taki jakby klocek obcierał. Byłam w warsztacie, facet powiedział, że nie widać żeby coś obcierało, no ale przecież sobie nie wymyślam :)

 

Jest tu jakiś magik który może powiedzieć jakie są możliwości, w sensie co to może być?

 

Wywaliłam właśnie tysiaka na nowe zawieszenie, i mam wrażenie że jak miałabym wymienić jeszcze sprzęgło + łożysko to hmm nie kalkuluje mi się. Moja niunia ma już 17 lat, więc spodziewałam się że będą kłopoty, chociaż od 4 lat jeździła jak diabeł, bez żadnego wkładu finansowego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety potłukliśmy nasze szklane kule wiec ciężko bez nich coś wywróżyć

ale pierwszy objaw nie ciekawy sprzęgło do przeglądnięcia ew skrzynia

druga sprawa może huczy łożysko koła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość trzymajciemnie

Oj jaka szkoda, myślałam, że macie w zapasie magiczne wahadełka!

 

W każdym razie, dziękuję za powstrzymanie się od znacznych złośliwości w stosunku do laika :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...