Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

CHIP do 1.9 DCI ?


FreeoN
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Szperam kapkę po allegro i znalazłem coś takiego:

 

http://allegro.pl/ni...2572444458.html

 

Jak myślicie opłaca się to montować do P12 1,9 DCI 2004 rok ?

 

Ewentualnie co możecie polecić dobrego?

Edytowane przez FreeoN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpisz w Google cyfrowy chip box Cr a się dowiesz do czego to służy , jest to ciekawa propozycja jak nie sprubójesz to się nie dowiesz ale czy na pewno warto ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tu jest strona producenta z cenami, http://vtech.pl/ceny , coś tu nie gra

 

Czort wie, box podnosi ciśnienie paliwa ( oszukując czujnik ciśnienia paliwa) , miałem taki oto przypadek, wieki temu posiadając Audi B4 1,9 tdi ( palił w mieście 7,5 l/100) przy okaszji regulacji mechanik podniósł w nim dawkę paliwa i śmiejąc się powiedział,że teraz będzie palił 6,5/100, pomyślałem ,że gościa pogieło lecz przy dystrybutorze się potwierdziło, więc z tym podnoszeniem ciśnienia coś musi być pozytywnego, może ktoś z kolegów obcykany w temacie zajmie głos . Pozdrawiam

Edytowane przez voyager1956
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawe , mysle ze cos niska cena, chip w Poznaniu ok 1000 zł niby podnosi moc o jakies 20KM czyli by sie zgadzało ale jak w praniu by wyszło czort wie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobrze kolega ma i co? dowiedz się od niego więcej

 

Że podnosi moc to wiemy ale jak wpływa na zużycie paliwa tego byśmy chcieli się dowiedzieć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mam boxa ale mam zmapowany profesjonalnie na hamowni motor

już kiedyś pisałem o tym

Fakty najważniejsze

spalanie - to jest nie prawda że auto pali mniej bo my wcale po tych zmianach nie :dribble: chcemy nim jeździć wolniej moje spalanie przy za....u było takie same w ok7 miasto

ale po 2 latach jak już ochłonąłem i nacieszyłem się to fakt auto pali mniej bo to co w serii mamy przy 2800 tutaj jest juz przy 2000 wiec na samym niekręceniu obrotów matematycznie/logicznie pali się mniej (ale po co skoro jazda jest frajdą)

box/chip - dobry prawdziwy box dedykowany do modelu silnika cenowo jest porównywalny z czipem. Nawet taki sam cenowo jeśli porównujemy go z popularnymi silnikami grupy VW czy BMW. Box jest nadal półśrodkiem do silnika z zachowaniem bezpiecznej rezerwy jak w seryjnym wydaniu jest jakaś gwarancja bezpieczeństwa. Chip to jest wydobycie wszelkich możliwości z konkretnego modelu tu i teraz.

koszt modyfikacji jest horrendalny i nie do zaakceptowania kto nie spróbował po wyjechaniu z hamowni banan z ust nie schodzi (i dlatego waham się z pozbyciem mojego auta)ale box kosztuje już prawie tyle samo???

koszty eksploatacyjne

nie wiem bo jeżdżę po stolicy i wymieniam co dwa lata zawieszenie z przodu (dolne wahacze łączniki stabilizatora) na gwarancji robili mi to potajemnie w serwisie nie informując mnie o takich wymianach. Jak skończyła się gwarancja to zmodyfikowałem motor i odkryłem wiele tajemnic serwisowych.

Ale po orientacji na forum wiem, ze nie jest to tylko moja przypadłość

wymiana oleju i filtrów standardowa co 15000

paliwo verwa bo jest różnica u mnie subiektywnie odczuwalna (czysty tył, mniejsze spalanie 0,5-1l/100km. lepszy kop-czuć pod pedałem na większych prędkościach) przy prędkości 120-140 na 6 biegu wciskam pedał i odjeżdżam do odcinki (więc po co redukować i kręcić obroty - kolejna oszczędność)

w mieście jest bardzo elastyczny nie trzeba go wachlować góra dół biegami

nic nie robiłem w motorze co nie musiałem lub było wypadkową czegoś

normalnie rozrząd przy 120 teraz przy 186 turbina ale to na wyrost bo były przedmuchy spalin do komory silnika a turbina była wymontowana (grzebień na łopatkach ssących-brak wszystkich spinek osłony filtra P i lekki luz osiowy-wiek)

Na początku jazda jest bardzo niebezpieczna bo próbuje się ile można i na co można sobie pozwolić ale jak już się ochłonie jest ok

AAAAA najważniejsze wymieniłem tarcze na nacinane i nawiercane EBC i klocki green stuff ,żebym mógł się zatrzymać i owszem zatrzymywałem sie teraz zainstalowałem klocki kaszijama-czy jakoś tak i fakt nie pylą ale tylko zwalniają i na trasie po rozgrzaniu czuć pływanie

Auto ciągnie równo od dołu i nie ma kopa przy 2000 tylko dalej leci wskazówka do góry - posiadacze 1,9 wiedzą o co kaman

 

Z perspektywy czterech lat?????-kolejne auto też będę czipował na hamowni nie w serwisie

I po co ma mi dyndać pudełko po kostkach

 

nie mam mojego wykresu ale ten jest porównywalny

http://www.kreatormocy.pl/wykresy/222-wykresy-renault

ja miałem początkowe 120 i końcowe 151kucy i moment 330Nm

jest wielka różnica i warto dla tych 30 kucy

 

UUUUUUUUUUU ale mi wyszedł elaborat

Edytowane przez jwa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TO usiądż sobie dobrze żebyś ze stołka nie spadł. Kol. JWA jakbyś elaborat ( dobrze się czyta) podsumował kosztem zachipowania to by było OK, pełna odpowiedż

Edytowane przez voyager1956
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwoniłem do speca u mnie w mieście i tak:

 

Koszt:1000zł brutto

Czas: 3-4 h

Wzrost mocy:25-30KM, wzrost momentu około 50Nm

 

No i mam dylemat bo zastanawiam się nad tym dość poważnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TO usiądż sobie dobrze żebyś ze stołka nie spadł. Kol. JWA jakbyś elaborat ( dobrze się czyta) podsumował kosztem zachipowania to by było OK, pełna odpowiedż

 

4 lata temu 1300pln ale koszt teraz jest taki jak FreeoN podał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli nie ma dziwnych objawów dziś to nie czekaj na nie same się pojawią

jak pojedzesz na hamownie to po podpięciu do kompa i pierwszej próbie powiedzą ci czy motor masz sprawny czy trzeba cos w nim zrobic zanim się pomiesza

nie poddawaj się :dribble:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja niebawem daje turbine na stół :) na oględziny to opowiem o kosztach gwarancji itp :) no chyba ze jest tylko do czyszczenia ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...