Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

skrzynka basowa


Gość micra96

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Dostałem od znajomego skrzynkę basową. Macie może jakiś pomysł na umocowanie jej w bagażniku? W jaki sposób ją zamocować, aby nie wędrowała po całym bagażniku podczas jazdy? Czy na kablu zasilającym powinien znajdować się jakiś bezpiecznik? Czy plus na wzbudzenie można wziąć z radia z wyjścia na antenę elektryczną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Dostałem od znajomego skrzynkę basową. Macie może jakiś pomysł na umocowanie jej w bagażniku? W jaki sposób ją zamocować, aby nie wędrowała po całym bagażniku podczas jazdy? Czy na kablu zasilającym powinien znajdować się jakiś bezpiecznik? Czy plus na wzbudzenie można wziąć z radia z wyjścia na antenę elektryczną?

ja mam w bagazniku, oparta o tylna kanape. moja jest obita materialem wiec nie wedruje po podlodze. ja bym tez jej nie mocowal na stale, z tego wzgledu zeby mozna bylo wg potrzeb ja latwo wyciaghnac. bezpiecznik powinien byc blisko przy akumulatorze, bys mial do niego dostep a co do wzbudzenia to moze zamontuj sobie wlacznik, zebys mogl wlaczyc i wylaczyc kiedy chcesz(np podczas jazdy z tesciowa:P):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że masz skrzynię aktywną? Grubość przewodu należy dobrać z zależności od jego długości i przenoszonego natężenia. Wszystko masz tu:

 

http://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=3068176#3068176

 

a bezpiecznik jak najbliżej akumulatora - ze względu na dostępność też, ale przeze wszystkim ze względu na to żeby w razie czego zjarało się jak najmniej przewodu :-) bezpiecznik tez dobierasz w zależności od obciążenia (czyli mocy wzmacniacza).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedzi, skrzynka założona, podłączona i bardzo fajnie trzęsie autkiem ;) Wzbudzenie podłączyłem pod radio do wyjścia sterującego wzmaniacza (efekt jest taki że skrzynka działa równocześnie z radiem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co do wędrowanie to dobrym pomysłem są gumy mocujące bagaż - zaczepiasz naciągasz i skrzynka nie jeździ. a gumki takie kupisz w markecie za kilka złotych :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...