Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

zakup almery


Gość syndrom ryby
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość syndrom ryby

Witam,

 

Pisze poniewaz zastanawiam sie nad kupnem Nissana Almery i chcialbym sie dowiedziec na co zwrocic szczegolna uwage przy zakupie auta. Pozatym chcialem zapytac czy dwie oferty ponizej sa atrakcyjne i czy uwazacie, ze cos z nimi jest nie tak??

 

Z gory dziekuje za pomoc

 

http://moto.allegro.pl/nissan-almera-1-5-benzyna-warszawa-od-kobiety-i2619319867.html

 

http://otomoto.pl/nissan-almera-2000r-1-5-n16-5d-tanio-w-wa-C26007452.html

 

P.S

Jako, ze jestem nowy prosba o nieusuwanie odrazu posta jesli jest w zlym dziale :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pawciooo198307

Cena 4200 jest po mojemu troche niska.Swoją almere N15 96r sprzedałbym za ok 3800.Tu dopłacasz 400zl i masz nowszy model o cztery lata młodszy troche dziwne.Ogolnie mowi sie ze N16 sa bardziej awaryjne niz n15.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba żart, za 4200 to ma jeździć? Chyba zostawiając za sobą 4 ślady i jadąc na oleju silnikowym. Jak chcesz się wpakować w kłopoty to możesz zanabyć takie ulepy. Poniżej 10000zł nic godnego uwagi nie znajdziesz, a przypominam tylko, że ceny części do nissana są wysokie, nawet bardzo.

W gruncie rzeczy za 4200 ciężko będzie Ci kupić dobrą N15 czyli poprzednią generację.

 

Co do linków, zielony ma światła po FL a auto jest przed FL.

Edytowane przez buladag
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość syndrom ryby

A jak to sie ma z cenami za N16? Bo widze rozne ceny i np znalazlem taka oto oferte http://otomoto.pl/ni...-C21856224.html.

 

Czy cena w tym wypadku jest takze za niska? Czy taki Nissan czy nawet inne auto z komisu trzeba tez brac pod uwage, ze moze z nim byc cos nie tak??

Edytowane przez syndrom ryby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hola, hola Koledzy! Po 1-obydwa są przed FL. Po2. 1to licytacja! Nie podana cena za jaką sprzeda!? Do wiedz się za ile puści ta A. Ta zielona ma wystawioną cenę która mówi sama za siebie i jeszcze taki przebieg!- syf i lipa. Dobry Nissan będzie w dobrej cenie, jak każde inne auto. A i tak trzeba dobrze sprawdzić w ASO, kompletne sprawdzenie 250pln. Chyba że się sam na tym znasz, to ryzyk fizyk. Okazja/Tanio nie istnieje!!! Chyba że od Twojego n.p.dziadka, bo mu na szczękę brakuje(-żart).

P.s. Ze zdjęć nikt Ci nic nie powie! Chodź by był niewiem jak drogi do zakupu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy cena w tym wypadku jest takze za niska? Czy taki Nissan czy nawet inne auto z komisu trzeba tez brac pod uwage, ze moze z nim byc cos nie tak??

 

Dobre auta nigdy nie idą do komisu, sprzedają się od ręki. W komisach stoją tylko szroty, które nie mogą się sprzedać. Co innego komisy przysalonowe, ale w takich ceny są zaporowe. Nie mając minimum 10 - 12tys. zł nie podchodź do szukania N16. Za takie pieniądze, w jakich są auta podane przez Ciebie to dobrej N15 nie kupisz, a co dopiero N16.

 

 

P.s. Ze zdjęć nikt Ci nic nie powie! Chodź by był niewiem jak drogi do zakupu.

 

Ze zdjęć można wywnioskować baaaardzo dużo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość syndrom ryby

Quadrat wiem, ze moja prosba moze sie wydac dosc dziwna ale czy moglbys mi pomoc jakos jesli chodzi o znalezienie dobrej almery N16 w rozsadnej cenie..najlepiej tak wlasnie do 10k. Wiem, ze to pewnie graniczy z cudem ale np. na forum znalazlem ta sama oferte o ktorej pisal Gonzo http://allegro.pl/nissan-almera-n16-2-2-diesel-5-drzwi-klimatyzacja-i2609290548.html . Jesli moglbym poznac twoja opnie na temat tego samochodu bylbym wdzieczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co sądzićie o tym Nissanku Diesel 2.2

Cena jest dość atrakcyjna

 

http://allegro.pl/nissan-almera-n16-2-2-diesel-5-drzwi-klimatyzacja-i2609290548.html

Jeżeli chodzi o moje zdanie na temat 2.2, to koszmar. Po mieszanie starej technologi układu wtrysków z nowoczesnym elektro-zaworem- pompa wtrysków. Przerobiłem ten temat. Dla czego 2.2 był stosowany w krótkiej serii!? i tylko w N.A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pawciooo198307

246 tys przebiegu.Ja swoją N15 kupiłem z 220 tys przebiegu i od własnie ok 250 tysi wszystko zaczeło sie sypac.Poleciały jeszcze orginalne amory tył i przód,uszczelka pod głowicą,nagrzewnica itd.No ale to N16 więc jesli miało by sie sypac to juz wczesniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Quadrat wiem, ze moja prosba moze sie wydac dosc dziwna ale czy moglbys mi pomoc jakos jesli chodzi o znalezienie dobrej almery N16 w rozsadnej cenie..najlepiej tak wlasnie do 10k. Wiem, ze to pewnie graniczy z cudem ale np. na forum znalazlem ta sama oferte o ktorej pisal Gonzo http://allegro.pl/ni...2609290548.html . Jesli moglbym poznac twoja opnie na temat tego samochodu bylbym wdzieczny.

 

Nie podejmę się tego, bo to po prostu niemożliwe. Zwiększ budżet, a możesz szukać. Co tak się uparłeś na tą N16 za tak małe pieniądze? Za tyle nic sensownego nie znajdziesz, albo zmień markę i model, albo zejdź z wersją w dół do N15.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość syndrom ryby

Co tak się uparłeś na tą N16 za tak małe pieniądze? Za tyle nic sensownego nie znajdziesz, albo zmień markę i model, albo zejdź z wersją w dół do N15.

 

jak dla mnie to moze byc i 15

 

 

 

Dobre auta nigdy nie idą do komisu, sprzedają się od ręki.

 

Niby dobre sa sprzedawane od reki ale jak wklejam ogloszenia osob prywatnych to tez wiekoszsc tych ogloszen jest krytykowana. Nie bede sie sprzeczal bo wiem ze wiedze masz znacznie wieksza niz ja jesli chodzi o Nissany. Chodzi mi tylko o to ze na portalach sprzedajacych auta jest sporo Nissanow sprzedawanych zarowno przez osoby prywatne jak i komisy po mozliwe ze niskich cenach. I czy zawsze sie sprawdza sie tanio=badziew?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o moje zdanie na temat 2.2, to koszmar. Po mieszanie starej technologi układu wtrysków z nowoczesnym elektro-zaworem- pompa wtrysków. Przerobiłem ten temat. Dla czego 2.2 był stosowany w krótkiej serii!? i tylko w N.A.

 

Jedyne do czego mogę się doczepić to że nie pali tyle co 1.9 TDI WV a koszmar to miałem z Clio 1.5 dci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I czy zawsze sie sprawdza sie tanio=badziew?

 

Oczywiście, że zawsze. Pomyśl logicznie - masz np. N16 z silnikiem 2.2, rocznik 2000. Za zadbanego i dobrego bez problemu dostaniesz 10 - 12tys. zł. Po co ktoś, kto wie, że auto jest cacy, ma wystawiać je za pół ceny? Za pół ceny to się wystawia auta, których trzeba się jak najszybciej pozbyć, bo coś z nimi nie tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(gaten)I tu masz odpowiedź. Co warte są "nowe"po 2002r Nissany przy współpracy z Renault.

(Qadrat) Ale dajesz czadu! Co ty wywnioskujesz ze zdjęć? ładnie wygląda? Na "równe"przerwy? modelki też pięknie wyglądają za zdjęciach! Zobacz je na żywo! Gwarantuje ze w 90%dostaniesz zawału. Powodzenia w zakupie ze zdjęć n.p. Jazda po auto 500km.

(syndrom ryby) a nie brałeś pod uwagę p11(lift?) i zejdź z ropniaków. No chyba ze robisz rocznie z 30tys.km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co Ci nie jeży w Primerach? Koszty napraw te same! Komfort jazdy, ładowność(HB!), i wiele innych rzeczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ciekawa się robi dyskusja. Nissan almera 2.2 di to moje auto wystawione na sprzedaż auto użytkuje od 5 lat w czesniej była sprowadzona z niemiec i serwisowana do 180 000 tys książka serwisowa. Jest to do tej pory najlepsze auto jakie miałem okazję użytkować a wszczególności główną zaletą tego auta jest bezawaryjny silnik japońskiej konstrukcji. Sprzedaje tylko i wyłącznie dlatego że kupiłem inne auto. samochód użytkowała głównie moja żona która jeżdziła nim do pracy 3km i zpowrotem. auto nigdy nie zawiodło nawet zima gdzie temperatura w samochodzie wskazywała - 28 stopni. Jakieś pytania to proszę pytać. Z pełną dumą moge to auto sprzedać każdemu kto choć ma troche zielonego pojęcia co to za samochód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(Qadrat) Ale dajesz czadu! Co ty wywnioskujesz ze zdjęć? ładnie wygląda? Na "równe"przerwy? modelki też pięknie wyglądają za zdjęciach! Zobacz je na żywo! Gwarantuje ze w 90%dostaniesz zawału. Powodzenia w zakupie ze zdjęć n.p. Jazda po auto 500km.

 

Gdy kupuję używane auto, to jadę max 100km w jedną stronę, nigdy dalej ;) To po pierwsze, a po drugie - ze zdjęć jestem w stanie wywnioskować sporo - najczęściej malowane elementy, a przerwy również są istotne - jeśli auto się mocno "rozjeżdża" na łączeniach elementów to raczej samo się nie pojawiło, ktoś w to ingerował. Również zapala mi się lampka, gdy w środku lata widzę auto na oponach zimowych. Często można też dojrzeć, czy w aucie zawieszenie nie jest kompletnie rozwalone i koło nie chowa się w nadkolu - a sporo takich aut jest w sprzedaży. A co w przypadku N16? Tu koledzy na forum bardzo często pokazują, że sprzedawana jest N16 w wersji przedliftowej, a posiada lampy poliftowe. Jakim cudem tak jest? Przecież nikt sobie z własnego "widzimisię" nie wymieniał. To samo tyczy się przedniej maski w N16.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Zgadzam się w tym że coś nie coś wywnioskujesz! Ale nie mów że od razu wyłapiesz odcienie lakieru! Kurde jaka to by musiała być różnica! Partacza n.p czerwony/bordo. Co do n.p lamp, jeżeli ktoś powiedział by że wymienił bo mu lepiej leżą(o ile nie trzeba ingerować w blachę!) to ja bym go od razu nie przekreślał. Sam się nad tym zastanawiałem jak miałem N16.2000r 2.2idt

P.s. Szukałem wozu srednio rok. Ze zdjęć jak mówisz bylo ok- gość oczywiście- ą i ę. I co- jechałem i wracałem wk....

Edytowane przez NEO NFS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pawciooo198307

P11 to druga generacja zara po P10 produkowana od 1996 do chyba 2000 chociaz nawet na allegro mozna spotkac modele z 2001 i 2002 roku.Pod koniec 1999 przeszły facelifting i były oznaczane jako p11.144 i chyba bardziej za tymi sie rozejzyj.Chociaz ja nie rezygnowałbym z almery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

dokladnie...czyli p11 to zwykla primera czy tez jakis konkretny rocznik?? moze jakis link do pomocy??

TO TYLKO I TYLKO PRZYKŁAD!!!!!!!!! Primera. Moim zdaniem to przede wszystkim szukaj krajowego ew. i ost. Import

http://moto.allegro.pl/primera-executive-1-8-16v-116ps-bezowa-skora-xenon-i2632472313.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(gaten)I tu masz odpowiedź. Co warte są "nowe"po 2002r Nissany przy współpracy z Renault.

(Qadrat) Ale dajesz czadu! Co ty wywnioskujesz ze zdjęć? ładnie wygląda? Na "równe"przerwy? modelki też pięknie wyglądają za zdjęciach! Zobacz je na żywo! Gwarantuje ze w 90%dostaniesz zawału. Powodzenia w zakupie ze zdjęć n.p. Jazda po auto 500km.

(syndrom ryby) a nie brałeś pod uwagę p11(lift?) i zejdź z ropniaków. No chyba ze robisz rocznie z 30tys.km.

 

na szczęście ja mam 2.2Di a nie dci nie sprecyzowałem tak jak Ty kolego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...