Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Wyciek, ale skąd?


kasjopej
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Dzisiaj byłem zmuszony zajrzeć pod samochód. Wczoraj zawadziłem przednim zderzakiem o blokadę parkingową na małym osiedlu, której nie spodziewałem się w danym miejscu - niespodziewanie wyrosła przed zderzakiem :-). NIc się w sumie nie stało ale wyskoczyła lampa przeciwmgielna.

Oglądając podwozie stwierdziłem, że cieknie olej ale nie wiem skąd. Może ktoś kto się na tym zna podpowie skąd prawdopodobnie cieknie? Jutro chcę się umówić w serwisie na wizytę i naprawę. Na szczęście jeszcze mam gwarancję.

Pozdrawiam

kasjopej

post-27327-0-77602200-1347904796_thumb.jpg

post-27327-0-61364200-1347919232_thumb.jpg

Edytowane przez kasjopej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki olej

Witam

Dzisiaj byłem zmuszony zajrzeć pod samochód. Wczoraj zawadziłem przednim zderzakiem o blokadę parkingową na małym osiedlu, której nie spodziewałem się w danym miejscu - niespodziewanie wyrosła przed zderzakiem :-). NIc się w sumie nie stało ale wyskoczyła lampa przeciwmgielna.

Oglądając podwozie stwierdziłem, że cieknie olej ale nie wiem skąd. Może ktoś kto się na tym zna podpowie skąd prawdopodobnie cieknie? Jutro chcę się umówić w serwisie na wizytę i naprawę. Na szczęście jeszcze mam gwarancję.

Pozdrawiam

kasjopej

Jaki olej masz zalany ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki olej

 

Jaki olej masz zalany ?

 

5W30 A1/B1

na czwartek jestem umówiony w ASO

Edytowane przez kasjopej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem pod samochodem i na obudowie skrzyni żółtawą, lekko lepką, ale dość płynną ciecz.

Tłumaczyli, że to może z klimatyzacji tyle, że było to po lewej strony auta.

Po obejrzeniu stwierdzono, że to konserwacja lub oblali w fabryce przy nalewaniu lub nie wiadomo co.

Stan w skrzyni jest trochę niższy od maxa (nie widziałem osobiście).

Wymyto i teraz się nie pojawia. Tylko skrzynia trochę terkocze i charczy.

Edytowane przez aquariusmax
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie jest to woda, chyba, że w układzie klimatyzacji jest ona żółta i tłusta

Jeżeli używasz cały czas olej 5w30, to sprawdź poziom oleju w silniku, jeśli norma, to silnik jest ok. Usterka w innym miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam

Wczoraj byłem w serwisie celem wymiany pompy paliwa (akcja serwisowa). Serwis zdiagnozował wyciek jako nieszczelność przy wodziku w skrzyni biegów. Umówiłem się na naprawę na przyszły tydzień. Naprawa ma potrwać cały dzień - konieczność wymontowania skrzyni biegów. Na szczęście zdążę przed upływem gwarancji.

 

kasjopej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...