Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

cos zgrzyta


mar233cin

Rekomendowane odpowiedzi

witam jestem nowym uzytkownikiem. mam pewnien problem. czytam juz o tym od jakiegos czasu ale nie moge dojsc co to moze byc. mam primere p11 2.0 td od jakiegos czasu gy przyspieszam slychac jakies zgrzytanie gdy popuszcze pedal gazu tego nie slychac. na postoju tez praca jest ok. natomiast jest to tylko slyszalne gdy samochod przyspiesza ale tez nie zawsze bo raz jest ok a czasem glosno zgrzyta. nie wiem co to moze byc. mechanicy tez mowia ze ciezko to okreslic. moze ma ktos jakis pomysl i rade co sprawdzic?? pozdrawiam i zycze milego dnia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze to określ gdzie to słychać!

Domniemanie- z przodu.Próbowałeś ruszyć bez obciążenia? Podnieś przód i trochę go rozpędz. Jeżeli nie będzie tego dźwięku lub będzie znikomy to raczej masz do czynienia z skrzynia biegów, może tylko łożyska skrzyni. A może mechanizm różnicowy. Oczywiście musisz przed tym wyeliminować czy nie masz luzu na przenieśieniu napędu z osi na koła, czyli przeguby. Chodź w 90% słychać tyrkotanie na skręconych kołach przy jeździe. Poza tym jeżeli ten zgrzyt występuje okresowo! To faktycznie może być problem z ustaleniem, ja bym tak przy okazji wymienił ojej w skrzyni biegów! Może jest tam już "śmierdząca,stęchła woda".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to dobiega gdzies z przodu z pod maski. takie cykanie bo trudno to nazwac zgrzytem jakby ktos sie bawil kapslem od puszki i cykal nim i przy przyspieszaniu czym mocniej depne w pedal tym bardziej to slychac.no ale nie zawsze. mysle ze to skrzynia raczej nie jest bo by ciagle cos bylo slychac a nie tylko czasami. bylem tez na szarpakach zeby sprawdzic zawieszenie ale stwierdzili tylko ze do wymiany mam gorne wahacze wiec wymienilem. ale to nic nie dalo. trudno to stwierdzic bo to jest tylko w czasie jazdy i to nie zawsze. raz jezdzilem z mechanikiem i z 10 min to wogle nie chcialo nic zazgrzytac topiero jak odwozilem mechanika do warsztatu to zaczelo. ale mowi ze by bylo trzeba troche rzeczy przejzec bo tak to ciezko to stwierdzic:/ i tak mysle napisze na forum moze ktos takie cos mial?

 

bez róznicy czy jade prosto czy skrecam to to czasem slychac. to raczej nie jest nic od przegóbu ani od napedu. :/ no sproboje jeszcze w najblizszym czasie wymienic olej w skrzyni. ktos wie moze ile tam oleju idzie i jaki??

 

jak zaczyna zgrzytac to nie ma to wpływu na przyspieszenie nic nie jest odczowalne ani na pedalach samochod zachowóje sie tak jak nic nie zgrzytało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...