Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

turbo do silnika TD25 (pickup d21)


hugh_h
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

tak zastanawiam się nad wstawieniem turbo, jako alternatywy do wymiany całego z td25 na td27t,

sprawa wygląd dość prosto i ludzie to na świecie robią ...

 

 

są nawet gotowe zestawy do uturbiania

 

http://www.axtturbo.com.au/td25_25l_engine.html

 

http://www.turboglide.com.au/index.cfm/fuseaction/product.display/product_id/21/index.cfm

 

wygląda interesująco, ciekawe o ile się życie silnika skróci .. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

lepiej ?

napisz mi z czym lepiej bo prawde mówiąc mam wątpliwości z czym właśnie lepiej ? po dwóch latach szukania silnika w promieniu jakichś 150km zwatpiłem poprostu, ceny z kosmosu a silniki leżą na placu kto wie ile i tylko na słowo przebieg i rocznik o max 14dni gwarancji.

 

turbina z 400..500 max chyba bym sie wyrobił

 

puki co tak prowadze rozważania tylko,

teoretycznie trzeba by odprezyć pewnie troche silnik ale nie oszukujmy się nowy nie jest więć się już pewnie sam odprężył :)

 

mam konkretne pytania

o ile się orientuje turbina jest chłodzonac cieczą i oczywiście smarowana?

ktś jest mi w stanie napisać / pokazać w serwisówce / z fotografować gdzie idą wężyki - chłodzenia i smarowania ? chiałbym znaleźć u siebie czy mam gdzie to podłączyć bezinwazyjnie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie mniejsza rzeźba będzie , a 2.7TD wydaje mi się będzie żwawszy mimo wszystko niż uturbiony 2.5.

 

Turbina jest smarowana z bloku i o ile się nie mylę drugi wężyk wchodzi gdzieś blisko filtra oleju , trochę tam osłon jest i nie bardzo widać. Chłodzenie także wychodzi odrazu z silnika spod kolektora wydechowego. Nawet jak by miało nalatane z 300-400 tyś a więcej raczej jeśli z terrano II nie będzie to brać , oczywiście odpalić bo jak taki z palety to dziękuję.

 

Można go na palecie w sumie odpalić , ale zakładam że będzie tak głośno że wiele się nie stwierdzi. Za silnik trzeba liczyć około 2 tyś , a przebiegów jak wyżej napisałem nie ma co się obawiać bo to dla tego silnika nic wielkiego. W brytyjskich taksówkach czasami je stosują i potrafią po 1000000 robić. Możesz poczytać na zagranicznych forach o tym .

 

Z tego co pamiętam to 2.5 z początku pod Turbo nie było pomyślane dopiero później dołożyli turbo i nawet intercoller.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ja wiem ze zamiast td25 wkładam td27t i skrzynia pasuje reszta ok,

no żeźby nie powinno być bo bloki są prawie identyczne, być może jest miejsce na podłączenie wężyka i tyle, to jest do sprawdzenia,

jakby tak było to szybko powinno pójść, ostatnio sie przyglądałem w okolicach właśnie filtra oleju jest u mnie kilka śrubek może właśnie korków ?

 

natomiast z przełożeniem silnika to w tej chwili mi się nie chce już, ostatnio wyciągałem skrzynie, teraz spawam innego trupa, no chyba że ktoś ma metodę na przełożenie bez odpinania skrzyni hehe ...

 

natomiast ze zdobyciem sensownego silnika jest problem jak mówisz większość na palecie super stan igła, odpalanie chyba się mija z sensem pomijam że ze skrzynia musiałby oczywiście być..... z drugiej strony za 4k można całego terrana kupić ... ja chętnie kupie angola na spółkę z kimś nawet tdi ze skrzynią wały przerobie i będzie pięknie :) ale to w lato

 

niby mój silnik warty jest też jakieś 1500...2000 bo chodzi i odpala ślicznie, ale weź go sprzedaj wątpliwe, jak szukam silników to te same oferty ciągle ... i tak myślę a doczepić turbo i niech jeździ aż padnie wtedy wsadzę coś innego .... do tego czasu stanieją tdi

 

tylko mnie w tej chwili nurtuje gdzie te wszystkie rurki z turbo idą sobie

Edytowane przez hugh_h
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...