Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Padniete łożysko ?


jagiel

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

 

Od jakiegoś czasu od strony prawego koła słychac było delikatne szumienie. Po ostatnich wojażach po mojej wsi zauwazyłem,że to szumienie wezbrało na sile. Generalnie jest to szumienie / metaliczne tarcie które dobiega od strony prawego koła.Jak dodam gazu to szumienie staje się głośniejsze. Nawet w momencie kiedy auto stoi na postoju. Przy wciśnięciu sprzegła nic sie nie zmienia. Postaram się nagrac filmik żeby uzmysłowić Wam ten dźwięk dokładnie. Jednak może spotkał się ktoś z Was z czymś takim ? i standardowe pytanie jakie mogą być tego koszta ?

 

EDIT : Kiedyś mechanik przy wymianie pasków osprzętu wspominał mi coś o "rolce wspomagania" że przydałoby się wymienic . Czy to może byc to ? Gdzie taka rolka się znajduje. Czy może ona przy dodawaniu gazu tak szumiec ?

 

 

EDIT2: Przy pomocy chwili wolnego czasu zajrzałem pod auto na lewarku. Wydaje mi sie,że ten szum dobiega od rolek które tam biegną. Za chwilke wrzuce filmik na YT to może ktoś będzie w stanie to rozszyfrować. LINK DO FILMIKU http://youtu.be/R9QBelsahLI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To raczej piszczenie niz szum. Jezeli jest to bardziej pisk to polej delikatnie woda po pasku na odpalonym silniku i sluchaj czy ustaje-jesli tak to wina paska albo wyslizganego kola pasowago byc moze od sprezarki wspomagania. Jesli nie to ja bym zdjal pasek i recznie z kanalu pokrecil kolem pasowym od sprezarki wspomagania-jesli beda jakies szmery to obstawialbym na padniete lozysko w niej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paski miałem wymieniane jakieś 4-5 miesięcy temu bo piszczały. Koło pasowe sprężarki może byc prawdopodobne bo coś mi mechanicy o jakiejś "rolce" wspominali. Duzy to koszt ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rolka to to małe kółko między dużymi poluzuj paski odkręć pewnie tam jest łożysko nawal smaru i zobacz czy pomogło ew będzie kryte wiec nie będzie łatwo koszt myślę że nie duży takie napinacze czy rolki to pewnie 50 80 zł ... choć oczywiście mogę się grubo mylić

 

i jak dla mnie to taki suchy metaliczny świst łożyska ,,, z tej rolki,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...