Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

pompa abs


Gość Arek_kraków

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Arek_kraków

czesc,

mam problem bo pompa abs wlacza sie np. zaraz po uruchomieniu silnika, w czasie jazdy gdy nie urzyywam hamulca a co gorsze w czasie wolnego dohamowywania do np. skrzyzowania na ułamek sekundy "odpuszcza" mi pedał hamulca. Samochod hamuje dalej ale jakby spadalo cisnienie i pedal na chwilke staje sie bardziej miekki. Moj mechanik przeczyscil hamulce, pierscienie abs, pomierzyl napiecie na czujnikach na wszystkich kołach i powiedzial ze jest OK i jego zdaniem pompa abs albo gdzies "przegnił" jakis przewod. Przez swoj komputer nie moze sie dostac do sterownika abs...

Szukam wiec używanej pompy bo jak powiedzial "na 99% pompa abs". i tutaj mam problem, bo nigdzie nie moge znalesc pompy o takich numerach jak ta u mnie. Moja ma numery:

0265216897 i drugi 47660 9F618

 

Nie wiem czy te o innych numerach nadaja sie do mojej fury (P11.144, 1.6, 106 KM), czy musze szukac dokladnie takiej jak moja. Bede wdzieczny za pomoc bo nowa w serwisie kosztuje... 10 600zl. Tak mi dzisiaj powiedzieli.

 

A moze ten moj klopot ma jakies inne magiczne rozwiazanie? Bede wdzieczny za pomoc!

 

Arek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nie wymieniales przypadkiem przegubu?mialem identycznie i nie moglem dojsc o co kaman. wkoncu musialem znow wymienic przegub i o dziwo abs zaczal dzialac ksiazkowo-dobrze bo dzis bym przyj....al hehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arek_kraków

jutro sprawdze czy mam taką pompę masz na 2 kostki czy jedną??

Hej,

sprawdze po poludniu i dam ci znac.

Dzieki wielkie z góry!

 

pozdro

arek

 

a nie wymieniales przypadkiem przegubu?mialem identycznie i nie moglem dojsc o co kaman. wkoncu musialem znow wymienic przegub i o dziwo abs zaczal dzialac ksiazkowo-dobrze bo dzis bym przyj....al hehe

Hej,

przegubu nie wymienialem. Ale ostatnio wymienili mi tarcze i klocki i moze cos przy okazji uszkodzili bo po tym zaczely sie problemy.

Potem jak juz napisalem czyscili wszystko co wedlug mechanika moze miec wspolnego z ABS...

 

pozdro

arek

 

jutro sprawdze czy mam taką pompę masz na 2 kostki czy jedną??

 

czesc,

jedna szeroka kostka.

 

Jak masz taka pompe na chodzie to jestem zainteresowany.

 

podro

arek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli ma ktoś z twoich znajomych taka primerke to mógłbyś podmienić jeszcze sterownik ABS jest po prawej stronie nóg pasażera, padają te sterowniki. Bo to może być też jego wina, wystarczy odpiąć aku odczekać chwile podmienić i sprawdzić. Mniej roboty a może okazać się trafne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arek_kraków

jeśli ma ktoś z twoich znajomych taka primerke to mógłbyś podmienić jeszcze sterownik ABS jest po prawej stronie nóg pasażera, padają te sterowniki. Bo to może być też jego wina, wystarczy odpiąć aku odczekać chwile podmienić i sprawdzić. Mniej roboty a może okazać się trafne

czesc,

akurat nie mam w otoczeniu takiej primery. Ale sprobuje poszukac w pracy.

Czy sterownik abs jest taki sam w kazdej wersji silnikowej, czy musze szukac konkretnie takiej jak moja?

I drugie, czy nie da sie jakos "zrestartowac", czyli przywrocic do fabrycznych ustawien takiego sterownka jesli nie znajde na podmiane?

 

arek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zresetować się nie da, sterownik musi być takiej samem firmy co pompa.

 

pompę mam ale numery identyczne nie są, wieczorem podam swoje numery..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
Gość Arek_kraków

Problem rozwiazany. Nie pompa ale przewod do czujnika ABS z jednej strony byl uszkodzony. Na szczescie w koncu trafilem na mechanika co sie zna i mu sie chce... Dziekuje!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...