Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[QG18DE] Plik *.osc lub info o działanie lambdy


krajesiak
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Mam pytanie do posiadaczy tytułowej jednostki czy macie może w posiadaniu plik oscyloskopu z jazdy i wolnych obrotow? Potrzeba mi tez informacji czy sonda rysuje sinusoide na wolnych obrotach regularnie czy "zamula" sobie co jakis czas u mnie zauwazylem czasem przerwy w jej rysowaniu i zastanawiam sie czy powoli nie daje znać, że się kończy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nissan ma tendencje do przechodzenia w ubogą mieszankę skoro widzi że nic do roboty nie ma ,,,szczególnie na wolnych nie wiem czy na 100% masz tak samo u siebie ale zobacz po czasach ecu widząc błędne wskazanie z lambdy podnosił by czasy skoro tego nie robi to wie czemu ,,

 

dla tego też trzeba się pomęczyć przy auto kalibracji bo jak trafisz na ten moment to zle wychodzi ,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiec załączam kilka osc z jazdy + dzisiejsze błędy odczytane z OBD.

 

Zajrzyjcie i zobaczccie czy ta sonda powinna tak pracować, bo wg mnie jest to dziwne.

 

 

krajes.keed.pl/files/27.09.jpg błędy

 

krajes.keed.pl/files/nizsze.osc nizsze obroty

 

krajes.keed.pl/files/wysokie.osc wysokie obroty

 

krajes.keed.pl/files/normalna2.osc normalna jazda

 

krajes.keed.pl/files/27.09.ust ustawienia lpg

Edytowane przez krajesiak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@krajesiak będę w wawie 3.10 mam spotkanie o 11.00 później możemy się umówić na podpięcie, dzisiaj podpinałem avensisa 1,8 i na wolnych pracuje w OLi AFR 22 ;) może nismmo ma podobnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche lipa bo mam drugie zmiany w robocie w tym tyg., dziewczyna jezdzi furą od 16:30 jest wolna a Ciebie pewnie wtedy już nie będzie co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Mam opcję kupić dwie używane lambdy (wyjete z angola) za 50zł/szt. - zmieniać?

 

Jesli zmieniac to obydwie przed katem czy jedną?

 

Pojawiaja się te błędy - blok cylindrow 2 sonda nr 2 - o ktora chodzi?

 

 

Mysle, ze tu lezy problem spalania na poziomie 12,5l - inni z tym motorem maja kolo 10l

post-32763-0-24662300-1350328466_thumb.jpg

Edytowane przez krajesiak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...