Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

tylna klapa stuki


Gość Mauzer
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

a może odboje się skończyły ? albo wogóle ich nie ma ?

a może ruszona była na zawiasach?

może ośki zawiasów są wyrobione?

możliwości jest kilka.... na odległość trudno radzić.

spróbuj sprawdzić to co napisałem, poruszać klapą , czy ma luz na zawiasach... powinieneś dojść co jest przyczyną...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Panowie czy ktoś pracował nad tym problemem? Podkleiłem odboje ale nie pomogło. Zasadniczo problem pojawił się w ub. roku, gdy jeździłem w długie trasy w 5 osób z pełnym bagarkiem. Zaczęły się stuki na poprzecznych nierównościach.

Czy zakładaliście jakieś większe odboje, czy może ktoś pokusił się o przestawienie zaczepu zamka?

Myślę nad tym, aby wymienić uszczelkę tylnej klapy, może nowa nie będzie tak odciśnięta i zredukuje stuki?? Nie wiem jaki to będzie koszt. Doradźcie jak raz na zawsze to zlikwidować bo już szkoda mi żony i córki w czasie jazdy, gdy tak tłucze na tylnej kanapie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie - a może najpierw warto wyregulować zamek - u mnie w W10 po regulacji wszystkie kłopoty (dźwieki) zniknęły. Reguluje się ten zaczep przykręcony do karoserii dwoma wkrętami( przynajmniej w W10)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam primerkę hatchbacka i już mnie dobija stukanie tylnej klapy, macie jakies patenty na to draństwo? pozdrawiam

 

Witam,

 

Jak juz regulacja trzpienia nie pomoze to owin trzpien pare razy do okoła taśmą elektryczną (zwiekszając jego gruboś). Jest to rozwiazanie tymczasowe ale działa. Ja mialem ten problem we wczesniejszych samochodach i to zawsze pomagało.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a może nie klapa a łączniki stukają :!!:

Ja bym przyłożył większą uwagę do tej wypowiedzi.

Sam przez dobre dwa miesiące regulowałem zamek, zwiększałem odboje, zakładałem dodatkowe gumki... A na końcu dowiedziałem się że stukają poduszki amortyzatorów, a nie półka... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na końcu dowiedziałem się że stukają poduszki amortyzatorów, a nie półka...

 

Ja wiedziałem co mi stuka :-)

Ruszałem klapa (na zamknietym centralnym) góra - dół i były wyczuwalne luzy

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na końcu dowiedziałem się że stukają poduszki amortyzatorów, a nie półka...

 

Ja wiedziałem co mi stuka :-)

Ruszałem klapa (na zamknietym centralnym) góra - dół i były wyczuwalne luzy

Bo Ty to sprawdziłeś ;)

A ja próbowałem wysłuchać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ja wam pomogę też tłucze mi coś z tyłu. Na początku myślałem że to tylna półka (mam sedana) wypchałem gąbkami i wciąż waliło.Później wywaliłem wszystko z bagażnika a stukanie nie ustało po oględzinach kolegi mechanika z pracy ( pracuje w serwisie renualt) stwierdził w 100 % że powodem tych odgłosów stukania są gumy stabilizatora i łącznik stabilizatora. Wymienie i zobaczymy. Odezwę się czy to było to czy nie. :D

 

a mam primere P10 1.6 16V z 92.r SEDAN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...