Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[n16] maska z laminatu - zamówienie grupowe


Gość johny_n16

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich. Jestem nowy na forum.

 

Od dawna interesuje się tematem lekkiej maski z laminatu. Szukam już o temacie ładnych pare lat i nie znalazłem słabych stron.

 

Niedawno napisałem do osoby / firmy, której oferta jest bardzo obiecująca, tj jakość wygląda na super, cena moim zdaniem ok.

 

http://passwordjdm.pl/viewtopic.php?t=23322 tu jest link do oferty na innym forum

 

Potrzebne jest minimum 5 zamówień np maski do n16 (ja mam przed liftem czyli z wytłoczeniami w okolicach znaku nissana), ale to nie ma znaczenia.

 

Oto co odpisał na moje pytanie:

 

"

Grzegorz Zduniak

06:09:30

Witam. Przed wykonaniem kolejnej formy do produkcji laminatu zaczynam od badania przyszłej sprzedazy bo koszty form sa wysokie.Jesli mam chetnych na nie albo wiem ,ze w przyszłości bede miał zaczynam prace.Z reguły robie grupowe zamówienia na forach.jak uzbiera sie do 5osób chetnych koszty formy biore na siebie. Przykładowo koszt maski u mnie to ok 350-400zł w zalezności od gabarytów maski.Koszt wykonania formy to ok 500zł. Następnie szukam dawcy czyli osoby która moze uzyczyć maske oryginalna dobrze spasowana byu na kazdym z aut wygladał identycznie.osoba pozyczająca ma znizke w zakupie takiej maski. Tutaj jesli chciłaby Pan taka maske musiałby pan ponie ść koszty i formy i maski jesli chodzi o jedna sztuke.to samo z pozostałymi elementami

06:11:00

Proponowałbym załozyc temat na forum nissana i popytac ogółu/.

"

Bardzo proszę zdeklarować się kto chętny do zamówienia. Jeśli zbierze się 5 osób to prześlę link z tym tematem do Pana Zduniaka i trzeba będzie się z nim kontaktować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym sie pisał zauważcie panowie ile wagi by ubyło wymieniając kilka częsci a waga w almerach to ich główna wada

 

Tył bardzo łatwo odchudzić. Wystarczy powywalać graty i już. Z przodu trudno jest coś wywalić. Maska seryjna ma około 15 kg. Dokładnie nie ważyłem, ale może mieć nawet 20kg. Laminat cywilny to jakieś 5 kg. Do rajdów robią nawet 3 kg maski.

 

Korzyści z odchudzania. Auto lepiej przyspiesza, lepiej hamuje, lepiej skręca, mniej pali, mniej zdziera opony i inne części jak zawieszenie, sprzęgło itd. Wszystko na plus. Efekt jest lepszy niż auto z większym silnikiem, bo auto z większym silnikiem ma większą bezwładność i np gorzej skręca, gorzej hamuje..

 

Minusy odchudzania auta ? Jak wywalamy wygłuszenia to jest głośniej. Jak wywalimy siedzenia to policja lub okręgowa stacja kontrola pojazdów może się przyczepić. Póki co od kilku lat nie miałem z tym problemów. Standardowa odpowiedź to: Siedzenia są w praniu po tym jak wiozłem kogoś z imprezy... (taką podpowiedź dostałem właśnie przy przeglądzie - Pan Diagnosta był mocno po swoich 50tych urodzinach, ale i tak doskonale mnie rozumiał) Najczęściej mają to jednak bardzo głęboko i jak rozglądają się po wnętrzu, to spytają tylko czasem o trójkąt i gaśnicę.

Jak wywalimy zapas i klamoty, to może być problem przy przebiciu. Zestaw naprawczy dla nerwowych lub częsta kontrola ciśnienia dla optymistów. Po mieście jeżdżę bez koła, a na trasy zapas biorę. Przebiłem w mieście dwa razy. Stacja benzynowa, kompresor i dojazd do wulkanizacji. Można też mieć pompkrę np rowerową - warsztatową. W kołach bezdentkowych zazwyczaj długo uchodzi powietrze i można zareagować. Przy ewidentnym pechu wzywamy pomoc (drogową) lub kolegę i koszty i tak zwrócą się w oszczędnościach na paliwie.

 

Odchudzanie to temat rzeka. 5 kg nie robi różnicy, ale jak się wszystko uzbiera, to można wywalic nawet 100 kg i różnica jest kolosalna. Są jednak tacy, co uważają to za barbażyństwo i też mają swoje racje. Zależy kto co lubi. Na pewno jednak każdy z nas jechał swoim autem zapakowanym pięcioma pasażerami, po czym wracał sam. Różnica kolosalna. Więcej wyjaśniać nie trzeba.

 

Jeśli chodzi o maskę, to ja osobiśnie nie widzę minusów. Laminat jest lekki. Można go pomalować i wygląda jak seria. NIgdy nie rdzwieje.. Lżejszy przód, przy aucie przednionapędowym to wielki plus.

 

Dlatego maskę planuję wymienić. Dalej pomyślę o błotnikach przednich, bo też łatwo się do nich dobrać (no i są z przodu, a przód jest cięższy), później chciałbym też drzwi, a raczej wrota bo mam trzydrzwiową..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam serdecznie.

Miałbym byc producentem owych masek z laminatu.Z taka prośba zwrócił sie do mnie użytkownik johny_n16.Tematem produkcji lekkich elementów z laminatu zajmujemy sie juz kilka lat ,więc o jakość możecie być spokojni. Kwestia tylko zebrania minimum pieciu osób przy koszcie maski 380zł.Cena ta jest w znacznej mierze na pokrycie kosztów wytworzenia formy.Zwyczajny rachunek ekonomiczny.Na wszelkie pytania odpowiem tutaj na forum.

 

http://passwordjdm.pl/viewtopic.php?t=23322&highlight=burty+maski+lotki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...