Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

N14 Problem ciężki do nazwania


Gość pawel403

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jestem nowym użytkownikiem forum dopadł mnie problem z moim Nissanem Sunny 2.0. Niestety jestem samochodowym laikiem wstyd się przyznać, ale nie każdy jest od wszystkiego. Może przejdę do meritum problemu otóż kiedy rozgrzeje sie silnik samochód traci jakby moc na pierwszych dwóch biegach nie, ale już wyżej tak kiedy dodaje dość energicznie gazu samochód równie energicznie nie przyspiesza tylko słychać, że gazuje, ale nie ma przełożenia to na szybkość muszę dodawać gazu bardzo lekko i systematycznie. Ciężko mi opisać inaczej ten problem zrobiłem tak jak to odczuwam. Mam nadzieję, że ktoś umie to zdefiniować. Z góry wielkie dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Objawy dla ślizgającego się sprzęgła - obroty wzrastają a auto nie jedzie

Właśnie o tym myślę tylko dlaczego 1 i 2 bieg jest OK? Może szybka zmiana nie daje zauważyć tej samej przypadłości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu powoli sprzęgło się kończy.

Miałem podobny problem zeszłej jesieni, przy 1 i 2ce primka w miarę normalnie się zbierała, natomiast wszystkie biegi wyżej to była kicha, przy podjazdach na estakady auto ledwo ciągneło na 3ce, musiałem delkikatnie operowac gazem aby jakoś się jechało.

 

Głowy nie daje, ot tylko takie moje sugestie ;)

 

W hainesie radzą aby sprawdzić na szybko sprzęgło, trzeba spróbować ruszyć z 3jki, jeśli silnik zgaśnie jest OK, jeśli pojedzie to wiadomo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...