Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

problemy dwa: przyspieszenie i hałas toczenia...


Gość tomekman

Rekomendowane odpowiedzi

..moze enigamtycznie to zabrzmiało ale już tłumacze o co chodzi.

 

1) skrzynia - automat - od pewnego czasu (miasto) miałem wrażenie że jakby mniej mocy w tym moim ikarusie jest, skrzynia wyżej ciągnęła - do 4-4,5 tys, a rozpędzał się i tak jakoś niechętnie. oczywiście to mogłoby być wrażenie subiektywne, ale jak wyjechałem na autostradę to okazało się że przy prędkości 101 km/h kickdown nic nie daje, obroty podskakują z 2200 na 2800 i koniec. muszę zejść na 99 (no poniżej 100 :dribble: ) żeby autko zredukowało biegi, natomiast nie mogę powiedzieć żeby zaczęło przyspieszać. obroty idą w górę i to właściwie jedyna rzecz, bo przyspieszenie to przypomina raczej rozpędzanie 100-tonowego mamuta :thumbsdown: . przyspiesza, gdy w okolicach 120-130 zrobie takiego "połowicznego" kickdowna - choć też oczywiście szczyt to nie jest. KMJ nie znalazł w komputerze żadnych błędów, zaproponowali wymianę filtra paliwa - na początek. uprzejmy pan za biurkiem nie potrafił mi wytłumaczyć niestety co to za zanieczyszczenie co rozpoznaje prędkość z jaką jadę....

 

2) hałas-wycie jakby - na poczatku było w okolicach 100 km/h. KMJ autorytatywnie stwierdził "krzyżak przód", po wymianie wyje przy 60 i 120, pomiedzy trochę ciszej - przy szumie powietrza prawie niesłyszalnie :)

 

przy okazji - poszły mi uszczelniacze na tylnych półosiach i lał się olej, przy wymianie uszczelniaczy KMJ znalazł luz na obu półosiach - ponieważ wymiama u nich to razem 8 tys... poprosiłem żeby zakończyli wymianę na uzgodnionych wczesniej uszczelniaczach. jak zadzwoniłem z reklamacją odnośnie rozszezonego zakresu wycia (przypomnijmy miał to być krzyżak) to pan uprzejmie stwierdził "przecież mówilismy ze półosie są do wymiany..).

 

Panowie pytanie:

1. nie do końca się na tym znam, ale o jaki luz chodzi? gośc pokazywał mi luz w osi koła, a przecież z jednej strony półosi jest w moście, z drugiej piasta. czyli jak koło nie odjeżdża na bok to gdzie ma się ten luz pojawić?

2. w związku z powyższym co może być przyczyną tego hałasu?

3. najważniejsze: co może się dziać z napędem? silnik niby pracuje normalnie, z dołu przyspiesza, błedów nie ma.. wiecie co - niech wyje, stuka, terkocze ale niech zap..... jak dawniej :)

 

pzdr

tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego. Odpuść sobie , serdecznie serwis KMJ - na forum zebrał już niezłe baty od klientów.

Jeżeli chodzi o skrzynie automatyczne / bo chyba to boli w Twoim aucie/ to długie w tym doświadczenie ma serwis w Gdańsku na Marynarki Polskiej / właściwie na śnieżnej/ Sosnowski. Zrobią jazdę próbną i może coś zasugerują.

Opinii nie znam; mnie raz pomogli - ale nie w kwestii skrzyni automatycznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety musiałem, bo robiłem przy okazji szkodę z AC, a że auto leasingowane to musiałem to zrobić w KMJ.

ale wiem, że teraz mnie tam ine zaciągną drugi raz, bo to banda bałwanów jest

 

przy okazji ze skrzynią - ktoś tam kiedyś wspomniał że to przez stary olej, drugi ktoś pwoiedział że oleju w skrzyni się nie wymienia - kołomyja, na wszelki wypadek wymieniłem - nie pomogło. co prawda mechanik mówił że przydałoby sie jeszcze zespół ciśnien wyczyścić, ale tego już nie zrobił...

 

podjade zobacze co i jak w tym sosnowskim...

 

------

no i są pozytywne wieści może komuś pomogą:

stwierdziłem że najlepiej jechać do specjalistów od konkretnych dziedzin - więc wybrałem się do Miszewka do Auto mat-u - goście od skrzyń automatycznych. jazda próbna i właściciel od razu wykluczył skrzynię. wróciliśmy pogmerali przy silniku i znaleźli - rura od doładowania (powietrze) miękka, podpięli węże na krótko - omijajać zawór podciśnieniowy - rura twarda. znaczy problem z doładowaniem i zaworem. skierowali 6 km dalej do warsztatu "od silników", tam wymienii zaworek, skasowali 660 zł (tu trzeba powiedzieć że dyskusyjna jest pozycja "test" - przyjechałem z rozwiązaniem :)) i auto to rakieta :)

zostaje tylko problem z hałasem z zawieszenia, ale tu tez dostałem namiar na kolesia specjalizującago się w mostach i zamierzam się tam udać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...