Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

kontrolka oleju


GHOSTMINER

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od dwóch dni mam problem z kontrolką oleju, zaczyna mrugać lub pali się jednostajnie na biegu jałowym i niskich obrotach podczas jazdy. Dzieje się tak jak silnik się już rozgrzeje, na zimnym nie ma tego problemu. Silnik pracuje normalnie i nie wydaje niepokojących dźwięków, poziom oleju też jest w normie. Miał ktoś podobną sytuację? Mam nadzieję, że nie oznacza to końca żywotu panewek :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bez urazy ale znam takich co mieli stan oleju bo bagnet był brudny i mokry z boku a suchy na wskaźniku

może masz za niskie obroty na biegu jałowym

to jeszcze nie jest koniec panewek brak cisnienia spowoduje ich koniec

moze pompka troszke nie domaga juz si e ząbki zużyły

moze trzeba wypłukac miske i smoka???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem dokładnie taką sytuację w fiacie uno. Właśnie na zimnym ok, na ciepłym cyrki na wolnych obrotach, czym cieplejszy tym na wyższych zapalała się kontrolka. Uszkodzony był czujnik oleju. Dodatkowo lał. Działo się to nawet zaraz po zmianie oleju i filtra. Myślę że warto zacząć od tego miejsca, zwłaszcza że na allegro są w okolicy 25zł, nowe też. To nie majątek, a wyeliminujesz ważny czynnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi. Dziś auto odebrane od mechanika i wszystko jest w porządku, pompa oleju była do wymiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...