Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

dymi na czarno 2,5 d


Gość bary

Rekomendowane odpowiedzi

Mogę się mylić ale tu to można snuć przypuszczenia - może wtryskiwacze leją a może turbina ale tu byś musiał czuć spadek mocy a może zawór EGR przytkany no i ponoć zwalony filtr cząstek stałych DPF może powodować również taki objaw jak kopcenie na czarno. Ja bym zaczął od sprawdzenia wszystkich połączeń z turbiną może gdzieś jest jakaś nieszczelność i powstaje przedmuch.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę się mylić ale tu to można snuć przypuszczenia - może wtryskiwacze leją a może turbina ale tu byś musiał czuć spadek mocy a może zawór EGR przytkany no i ponoć zwalony filtr cząstek stałych DPF może powodować również taki objaw jak kopcenie na czarno. Ja bym zaczął od sprawdzenia wszystkich połączeń z turbiną może gdzieś jest jakaś nieszczelność i powstaje przedmuch.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby poszła turbina to byś zostawiał za sobą --- siwy dym. Ubywa Ci oleju w silniku ??

 

Zawór EGR może się zawiesił. A poza tym diesel musi dymić - jak depniesz ostro to zawsze jest dużo niedopalonej sadzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Sprobuj zatankowac Shell V-Power Diesel. Ja ostatnio zafundowalem mojemu Patowi smaczne paliwko i raptem przestal kopcic !!! Co prawda pewnie tankowanie tego luksusowego trunku na codzien to zbytnia nonszalancja ale raz sie zyje :-)

A po nastepnym tankowaniu znow sobie pokopce :-)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda może być bolesna ale lepsze paliwo nie naprawi zepsutych podzespołów silnika takie zabiegi pomagają tylko na chwilę albo i wcale w pierwszej kolejności sprawdził bym filtry przepływomież zawór erg przepustnicę potem wtryski turbo by dymiło na niebiesko i czuł byś smród przepalanego oleju z wydechu czyli zapach każdego tdi z grupy VW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...