Jump to content
Części Nissana - iParts.pl

Czy dobrze odczytałem kod Check engine


s-s-z

Recommended Posts

Parę dni temu wieczorem postanowiłem zrobić autodiagnostykę silnika SR20DE w WP11.144

wyskoczyły 2 błędy (tak mi się wydaje):

0325 czujnik spalania stukowego

0171 zbyt uboga wartość mieszanki w pierwszym cylindrze

Pierwszy błąd to nie problem bo wiem jak się za to zabrać ale co do mieszanki to już inna sprawa bo auto ma LPG i nie mam pojęcia czy chodzi o mieszankę benzyny czy gazu. Czy może to być wina tylko przepływomierza?

 

Filmik z którego odczytałem błędy.

Link to comment
Share on other sites

Napisz jaką masz instalację gazową . Z tego co wiem to sonda sprawdza spaliny z wszystkich cylindrów a nie poszczególnych . Wynika z tego że mapa gazowa się rozjechała i trzeba od nowa ustawić instalację LPG . Na początek odłącz klemy od akumulatora na 1h najlepiej na nockę i po odpaleniu przejechać się kilka km na PB w całym zakresie obrotów i pojechać do gazownika żeby od nowa zrobił regulację LPG bo może się okazać że jakiś już element instalacji nie domaga .

Link to comment
Share on other sites

Instalacja sekwencyjna ze sterownikiem ESGI I reduktor Tomasetto i wtryski valteka 3ohm. U gazownika byłem i wiem że reduktor nie domaga na te 140 km więc drugi czeka w bagażniku AC r01 i listwa OMVL. Interfejs do gazu mam, dziś się podłączyłem i mapy wyglądają na OK. Po wymianie reduktora i listwy będę kalibrował na nowo bo teraz niema sensu.

Link to comment
Share on other sites

reg-fast jak kupiłeś to będą za mało wydajne. , u mnie bez dysz i tak dochodzi do zapętlania wtrysków na sterowniku tech .Sam teraz muszę wymienić na hany zielone

Link to comment
Share on other sites

No to mnie pocieszyłeś. Jak byłem u gazownika to mówił że będą dobre. No trudno zostaną do almery.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...