Jump to content
Części Nissana - iParts.pl

t1 po umyciu chlodnicy nie nagrzewa sie

ceniakenzo
 Share

Recommended Posts

witam kolegow

ostatnio wymienilem pompe wody ,plyn chlodzacy, umylem chlodnice (ze 2kg blota wylecialo) i autko nie moze sie zagrzac ciagle jest temperatura troszke ponad kreske tylko. moim zdniem nie powinno tak byc. temperatura powinna byc na polowie , tak bylo przed umyciem chlodnicy. a wy jak myslicie. albo jak macie. powiem jeszcze ze to 3.0 6v

wymienić termostat, stara pompa i zawalano chłodnica maskowała uszkodzony termostat a teraz jest wszystko cacy i widać co widac

Edited by Mandor

ale termostat puszcza i sie zamyka na pewno ,tylko nie wiem czy sie w pore zamyka

najlepiej go wymień...termostat jest zwykłą częścią wymienną, tak jak klocki czy świece, przy pierwszych objawach od razu do wymiany, później może być :o za późno :punk:

no no tylko nie mam zbytnio gdzie. bo w dojczach siedze i taka wymiana termostatu napewno ze 100euro kosztuje. a co myslicie o tym zeby zaslonic hlodnice kartonem, taki patent na jakis czas by dal rade chyba co??

hehehe wiem czym to grozi kolego jestem mechanikiem :D ale jak urwe srobke np. od termostatu to nie bede mial gdzie tego zrobic jak wiemy to jest stare auto i kazda wymiana czego kolwiek jest ryzykowna bez narzedzi i jakiego kolwiek zaplecza. a i w dojczach niestety czesci sa o polowe drozsze. wiec mysle nad tymczasowym rozwiazaniem

Enzo! wymień termostat bo Cię z forum wyrzucić gotowi, hehe :punk:

HEHE WLASNIE SZUKAM NA EBAYU :) ALE GDZIE JA TU POD DOMEM NA ULICY BEDE SPUSZCZAL PLYN CHLODNICZY. NIEMCY ZARAZ POLICJE WEZWA :D

płynu trochę szkoda...ale gdyby woda była , mógłbyś nad studzienką kanaliz. zaparkować :punk:

HEHE WLASNIE SZUKAM NA EBAYU :) ALE GDZIE JA TU POD DOMEM NA ULICY BEDE SPUSZCZAL PLYN CHLODNICZY. NIEMCY ZARAZ POLICJE WEZWA :D

ale nie potrzeba płynu spuszczać do wymiany termostatu

znakomita większość zostanie w instalacji

to co się rozleje pewnie nie zauważa :)

ściągasz górny waż z chłodnicy podstawiasz jakieś naczynie i łapiesz te trochę co wyleci może z 1l, robięłm to bez spuszczania,

Edited by hugh_h