Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Zamek bagażnika Nissan Note


Gość sergcolt
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tylny zamek nie działa po naciśnięciu. Brak możliwości otwarcia. Może ma ktoś schemat elektryczny wiązki tylnego zamka. Który bezpiecznik odpowiada za zamek ? Może ktoś ma oznaczenie bezpieczników po Polsku ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla czego uważasz że to bezpiecznik?Zazwyczaj bezpieczniki nie obsługują jednego urządzenia.Jeśli chciałbyś się dostać do zamka mogę Ci to opisać później.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do zamka się dostałem. Nawet sprawdziłem prześwietlając przewody czy są całe. Sprawdziłem przycisk otwierania na zwarcie podczas naciskania i działa. Zamek sprwadziłem podłączając do dwuch zacisków w kostce + i - i cewka zamka chodzi. Mam pytanie czy i w którym wejściu do kostki zamka powinien dochodzić +. Jestem świadom, że bezpieczniki odpowiadają za więcej niż jeden odbiornik i intedresuje mnie który bezpiecznika jest przyporządkowany do zamka pokrywy bagażnika :wave:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego sprawdź przewody dochodzące do zamka.Jeden z kolegów też miał taki problem i okazało się że przerwany przewód był w miejscu wyjścia z karoserii na klapę (w tej gumowej rurce)

Sergcolt,jak możesz to odepnij osłonę z klapy,dostaniesz się do wnętrza i tam są wiązki.będziesz mógł dokladnie prześledzić który jest - bo one łączą się ze sobą w pary i są z reguły podpinane do klapy lub nadwozia przy lampach.A wtedy będziesz wiedział który jest +

Edytowane przez JACKO29
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przewody sprawdziłem (opisałem to już poprzednio). Zamek jest na wyjęty. Kostka na zewnątrz. Zamek działa po podpięciu napięcia. Natomiast do kostki łączącej zamek nie dochodzi napięcie po wciśnięciu zamka który ma zadziałać na zamek z elektromagnesem. Prawdopodobnie napięcie do zamka jest podawane na zasadzie przekaźnika. Potrzebuję porady elektryka, który ma doświadczenie z instalacją elektryczną a nie bujania w obłokach. :ball:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm.Nie chce mi się iść do garażu,a gwarantuję Ci że w ciągu 30min znalazłbym odpowiedź na Twoje pytanie.No cóż ty potrzebujesz odpowiedzi serwisanta warsztatu elektrycznego a nie bujania na forum.Nie jeden dzięki temu bujaniu uniknął kosztów serwisu.A tak inaczej...skoro dałeś sobie radę z zamkiem i jego sprawdzeniem to czemu dalej nie sprawdzasz po przewodach?

Edytowane przez JACKO29
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 99 %winny jest switch.wymieniałem go w micrze(kupiłem nówkę na allegro,bo w serwisie drooogo)Można też go przerobić.Sprawdź na forum micry temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maniek,klega potrzebuje porady elektryka,a nie bujania w obłokach.Pewny jesteś?

Elektryk będzie pewny!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maniek,klega potrzebuje porady elektryka,a nie bujania w obłokach.Pewny jesteś?

Elektryk będzie pewny!

99,999% jestem pewny,to bolączka tych zamków.Tu po przeróbce:

http://www.3dlabelli...oot_switch.html

Psiknij zdrowo wd40 to powinien "odpalić"(pomaga nieraz ale na krótko),tam jakimś cudem,dostaje się woda i to go niszczy(switch)Ale oczywiście mogę się mylić-Jacuś :devil:

to numer oem :253809U00A(jeśli zamek bez intelligent key cart) Niektórzy ponoć naprawiali to w zakładach...agd/rtv za grosze :thumbsup: Tak przynajmniej wynika z tego forum.

Edytowane przez manix
  • Upvote 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie - odpuście już "nowicjuszowi". Jestem prawie pewien, że chłopak co innego miał na myśli niż mu się napisało ;). Szacun dla Manixa, który wydaje się mieć obcykane wszelkie słabostki Nissanów :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Kolegom za pomoc w naprawie tylnego zamka. Wasze podpowiedzi były rzetelne i bardzo pouczające. Mam nadzieję, że Was nie obraziłem. Temat uważam za zamknięty, zamek został naprawiony po kontakcie telefonicznym i rozmowie z elektrykiem z ASO Nissana. Podpowiedział i trafił w usterkę. Naprawa nic nie kosztowała. Serdecznie pozdrawiam i życzę dalszych miłych i fachowych podpowiedzi na forum. Pozdrawiam :wave: :wave:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zamek został naprawiony po kontakcie telefonicznym i rozmowie z elektrykiem z ASO Nissana.

 

No i bardzo dobrze, jednak co fachowiec elektryk to fachowiec elektryk i nie ma co gadać. W dodatku z ASO :)

 

a nawiasem mówiąc to kolega mógłby się podzielić z nami informacją o problemie i sposobie rozwiązania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zamek został naprawiony po kontakcie telefonicznym i rozmowie z elektrykiem z ASO Nissana. Podpowiedział i trafił w usterkę. Naprawa nic nie kosztowała.

 

No to podziel się na forum, co to była za usterka, co podpowiedział Ci specjalista z ASO i jak udało się rozwiązać problem. Jak kiedyś komuś przytrafi się taki problem, będzie jak znalazł :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Kochani no i w końcu mnie to spotkało na 6 dni przed wyjazdem na urlop :) . Nie reaguje  tylny Switch oraz nie ma podświetlenia tablicy rej.-  Miernikiem sprawdziłem i prąd dochodzi od tej wtyczki co wychodzi z klapy. Tam po zamknięciu miernikiem obwodu zamek w klapie działa, Sam Switch również klika po zamknięciu obwodu, Nie działa wtyczka przy Switch-u. Niby nic tam nie ma tylko same przewody i wtyczki; kabelki nie wyglądają na złamane, część wymieniłem- ale mimo wszystko nie działa- nie ma również świateł od tablicy. Co robię  źle i co ew. powinno się sprawdzić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to skoro wtyczka nie działa ,to problem masz we wtyczce,możesz mieć zaśniedziałe styki,spróbuj wyczyścić ew.psiknąć wd-40



Tylne postojowe masz?Bo jak nie działają światła tablicy i postojowe tył ,to może być bezpiecznik.Jeżeli tylko tablica ,no to kabelki.Nie robisz nic źle,po prostu musisz dalej tak sprawdzać.możesz mieć gdzieś w izolacji złamany przewód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm...takie zwykłe czerwone z tyłu są- ale czy to postojowe czy drogowe itp. -to nie wiem :D , kierunkowskazy, wsteczne oraz wycieraczka i spryskiwacz działają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tyłu mijania nie masz,szukaj po kabelkach,odśwież wtyczki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry  :)  sprawa na dziś wygląda gorzej niż wczoraj. To, że zamyka się switch przy sprawdzaniu miernikiem-  to raczej wina "zwarcia" - bo właściwe przewody go nie otwierają. Po dokładnym spr. świateł nie działają: "prawe tylne czerwone, środkowe stop oraz przednie "to małe u góry  w reflektorze"  - wszystkie inne działają. Więc sobie w końcu odpuściłem, zadzwoniłem do ASO Nissan. dowiedziałem się, że oni wymieniają/sprzedają tylko wiązkę w komplecie co przechodzi  przez pół samochodu w cenie 3400zł. I co teraz dalej  robić  ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żebyś ty był blisko mnie ,miałbyś to zrobione za przysłowiową zgrzewkę :D

Jeżeli nie chcesz się w to bawić to zrezygnuj z serwisu i poszukaj gdzieś warsztatu elektroniki samochodowej.Zapłacisz 100-200zet i będziesz miał zrobione...a może i mniej.

Johny ,skoro nie działają pozycje z tyłu i z przodu to możesz mieć walnięty bezpiecznik w komorze silnika.W tej białej skrzyneczce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ew. dostać się do wiązki co wchodzi w karoserię - przez szparę widać, że wiązka idzie w dół w prawy tylnym słupku- u góry tylko są przewody od masy(2kabelki) oraz  do spryskiwacza i chyba stop środkowy.  Jest gdzieś dostępny jakiś schemat elektryki w Note ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie :D

Ale tak na prawdę to schemat nie pokarze Ci gdzie idą kable.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co ja mam się w tym kąpać??? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm. od czwartku mam urlop i miałem jechać do Chorwacji a tu lipa po japońsku :D - A więc w gumowej osłonie między klapą, a budą jest wiązka- z niej wyodrębniłem 3 linki które  są mają związek z zamkiem i oświetleniem tablicy- co teraz mam zrobić ? :wave:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...