Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Amortyzatory


Gość Jark

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, odkryłem w swojej Tiidzie, że w kielichach, gdzie mocowanę są górne uchwyty przednich teleskopów stoi sobie w najlepsze... woda??????, woda z błotem rdzy !!!!

Dziwne, bo kielichy zatkane są od góry zaślepkami, a mimo to dostała sie woda i zaczęla ... dzieło korozji. Chciałbym prośić Was o sprawdzenie czy też tak macie. Może w moim wozie servis coś wymieniał w strugach deszczu ???? a może poprostu osłony są nieszczelne i dostaje się woda, także np. z agresywnymi środkami myjacymi. Przypuszczam, że korozja tego obszaru może zakończyć się tym, że kiedyś teleskopy wylecą w powietrze a karoseria oprze się na kołach. Tymczasem wyczyściłem kielichy, przepłukałem WD40 i napyliłem wnętrze kielicha fluidolem, a pod zaślepki dałem silikonu i ... będę obserwował.

Poz drawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj.

Potwierdzam, mam to samo. Wewnątrz jest rdzawy nalot a elementy metalowe (nakrętka, gwint amortyatora)

są mocno skorodowane.

 

jugo1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam.teź jest ,ale wygląda to zupełnie niegroźnie.Woda zbiera się w tulejach ale są one całe z gumy,nalot więc jest niegroźny.A śruba amorka i nakrętka są nierdzewne,mimo że też pokryte nalotem.Śruby mocujące kielich są na zewnątrz,tulei ,więc nie są zagrozone.Mimo to,PLUS za spostrzegawczość.Dzięki temu będzie można to zabezpieczyć na przyszłość.W micrze jest dokladnie ten sam problem,ale że nie ma tam plastykowych dekielków ,to człowiek o tym pamięta i przeciera po myjni co jakiś czas i nalot nie powstaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla prządku dodam, że w Note jest dokładnie ten sam problem. Idealnie nad tymi "kielichami" w Note jest łączenie elementów podszybia na "kołek" rozporowy. Podkładałem pod ten kołek gumki, uszczelki itp. Trochę to ratuje sprawę, ale po myciu czy deszczu woda tam się zbiera i nie ma na to rozwiązania.

Pogodziłem się z tym faktem. Tak jak pisał Manix, temat raczej nie szkodliwy. Na śruby dałem odrobinę smaru syntetycznego i jest ok. Szkoda, że nie ma tam dekielków jak w innych autach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że nie ma tam dekielków jak w innych autach.

W tiidzie są dekielki i nic to nie dało :thumbsdown:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...