Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

BRC na OPTIMĘ


DINO
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Pacjent to P12 2.0PB, naszego formumoweo kolegi ;) , pewnie się odezwie ;)

W związku z kosztownymi naprawami instalacji BRC, trzeba kupić nowe wtryski i zregenerować reduktor, znowu ;) Lesiu :), czyli jakieś 600zł lekko licząc, postanowiliśmy ;) zmienić cały przód.

Nissmo dostanie OPTIMĘ, BARAKUDY pojedyncze bez dysz, S1500, kpt nowy zestaw.

dzisiaj wywalone BRC, hmmm, kilka zdjęć jak to się montuje ;) tak dla rozjaśnienia, dlaczego na pewne sprawy zwracamy uwagę razem z @Tofu,

wkrętki jak wiertarka podeszła, do tego pod wiatr ;), bez żadnego uszczelniacza, kleju na gwincie, jedna, nawet tak wkręcona, że bez wyjęcia, nie dało by się zdjąć kolektora, gratulacje dla fantazji Panów gazowników, wtryskiwacze przykręcone śrubami od cewek, przewody pozakręcane i pozawijane, bo nie chciało się ciąć i lutować, reduktor zamiast zmienić wejście na fi6 to od zaworu ciągnięte fi8 ;) to może tyle tak na szybko.

Na zdjęciach stan zastany ;) no i początek poprawek

 

niestety, nie mogę dodać zdjęć, hmmm ciekawe, czy po rezygnacji z kolorowego, zabrali wszystkie uprawnienia ;) Seba zrób coś,

daję link do zdjęć ;)

http://dino777.fotos...my/1303027.html

 

jedno zdjęcie kolektora zrobione specjalnie z opiłkami, i nie sa to opiłki z wiercenia ;) tylko z gwintowania :)

 


4ed9b08a43e2788dm.jpg5359b2ca9f9f30dcm.jpg040eb4bea58fa4b3m.jpga1f9e0d823acd6bem.jpg150d7689907cce1dm.jpg5cf2d7aef356a245m.jpgca0ffafdb1c3109dm.jpge2ce3a37b3d72819m.jpg21df0b363409cdd2m.jpgcb07184b10deddfem.jpg930532553a742c69m.jpg7b2c8afdb26b07fbm.jpg4c42dc5fd445895em.jpg6144f24aa934322em.jpg6792c3bb6285f383m.jpg6912bc97a6aac55fm.jpg154f964f807f9785m.jpga3377b164c7edc51m.jpge37a2a067f05ee53m.jpg0f971be3ab7e24c4m.jpgcef3c765b597121cm.jpg1aaf1c4990b7017dm.jpg0d7c500dcf035671m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co to za sterownik ,? o czemu nie tech

 

heheh, wchodzi coś nowego i Leszek zgodził się na bycie "królikiem doświadczalnym" bo mamy swoje układy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja u siebie znalazłem rurki wsadzone w kolektor na silikonie + brak FFC ...instalacja kosztowała 2800 zł ,,

 

a Dino uważaj na adapterki od Sylwi jeden mi się rozszczelnił ? dałem na silikonie i trzyma choć nie wiem jak reszta bo spalanie mam w kosmosie

 

wysłałem Ci 2 maile jakby co ,,to wiesz oco chodzi ,,,

 

zobacz na wątek 350z i lpg ,,bo jest grubo ,,i na bieżąco Brakuje mi Twojego wsparcia

 

a jak to 2000 to dobrze barakuda bez dyszy wyjdzie idealnie na ciśnieniu 1,2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maila dostałem, w tygodniu załatwię temat ;)

myślałem o trójnikach od Sylwii, ale chyba będzie lepiej na kątowych od Tormina i Roman pod kolektor ;) fi12 pod przepustnicą ;)

czytałem pobieżnie o Z-ecie, ale nie zagłębiałem się, nikogo nie przekonasz, są opowieści o tym, że tankowanie LPG do Z---- to siara, to co tu dalej dyskutować ;) ja nawet jak bym miał Bentleya albo srał pieniędzmi to bym zagazował, po co przepłacać.

właśnie nie wiem jak z ciśnieniem będzie, w TECH-u trzeba było wyżej kręcić, ostatnii Awensis 1.8 poszedł na 1,46bara i BARAKUDA bez dysz, gdzie w STAG-u poszło by na 1,2 gdzieś

 

@Tofu zgraj ustawienia i osc i podeślij mi zobaczymy co i jak, a gdzie się rozszczelnił?? dawałeś ich oring???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak duży oring dałem i na nim dmuchało tak jakby wody dostał czy coś i alu przy korodowało ,,muszę generalnie zobaczyć gdzie ucieka ,,i tyle a nie było czasu Fiata przerabiałem z powrotem na mixer bo na stagu zaczął palić jak smok bo sonda padła ..a zawolaka przełożyłem do nismo i takie wyniki ,,,,

1.46 to przesada ja teraz mam mnożnik na 1.05 i wsio w normie a cisnienie 1,15 coś takiego ,,,pasowało by troszeczkę podnieść ,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widziałem bo teraz mam wieksze wiertki i barakuda dużo mniej wydajna ,, tak czytałem o tym że impuls prądowy jest słabszy krótszy czy coś w tym sensie co powoduje mniejszą wydajność ,, tak czy inaczej tech mi sie spodobał choć ma swoje - centralka różnie kropki pokazuje ,,,choć to najmniejszy problem ,,, ale jest ciepły start i to mi sie podoba ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj oczekiwanie na uszczelkę pod kolektor, w między czasie :) :) :) naprawiony wąż od wspomagania :) :) :) bo mąż kazał żonie jeździć tylko prosto i mało skręcać ;) ;) :whistle: :whistle: aby nie wywalało płynu :dribble: :dribble: , ale już chyba po bólu, zobaczymy jak odpali, nastąpiła zmiana koncepcji umiejscowienia wtryskiwaczy i pójdą na trójnikach pod kolektorem, czyli ładnie wszystko się pochowa, pomiędzy wtryskami będzie czujnik temperatury i ciśnienia gazu, czyli pomiar praktycznie przed podaniem do cylindra :) w następnej jak się trafi będzie troszkę inaczej wiercony kolektor, choć może się zdarzyć, że i tu w wolnej chwili się zmieni, ale toi już tylko kosmetyka,

 

no i znowu zdjęcie nie weszło, ehhh no ale jest w galerii

 

nissmo skończone, niestety nie dało się wystroić bo trzeba jeszcze PB doprowadzić do ładu, jak zwykle zdjęcia nie wchodzą :( ale jest stan zastany i aktualny, i czy nei można tak odrazu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja też mam między 2-3 cyl psto2

 

tu był czujnik oddzielnie z MAP-em, tak jak stary STAG, i akurat fajnie wyszło ;) zmieścił się pomiędzy 2 a 3 wtrysk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak coś to Volva seri 850 v70 bierz w ciemno dostęp bajka do kolektora ,,

 

niestety ma jedną podstawową, acz bardzo ważną wadę .......................NIE JEST JAPOŃSKI :dribble: :dribble: :dribble: :dribble: :dribble: :dribble:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)

niestety, nie mogę dodać zdjęć, hmmm ciekawe, czy po rezygnacji z kolorowego, zabrali wszystkie uprawnienia ;) Seba zrób coś,

Było kupować Honde i rezygnować...??? :D

Zapraszamy ponownie... ;)

Luknę tu i tam w wolnej chwili.

 

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ..ale sie idealnie wsadza wtryski i kupa miejsca do roboty choć z upychaniem gratów nie ma szału,,,

 

 

e jakoś meni nie przekonałeś ;) ;) ;) zerknij na gg ;)

 

Było kupować Honde i rezygnować...??? :D

 

Seba, przecież nie to było powodem jak wiesz ;) ps. jedziecie??? będzie fajna impra ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Seba, przecież nie to było powodem jak wiesz ;) ps. jedziecie??? będzie fajna impra ;)

Wiem, wiem... ;):)

Do końca tygodnia będzie odp.

(nie róbmy już dalej OT w takim ciekawym temacie :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...