Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Wyciek za silnikiem


Oskr5

Rekomendowane odpowiedzi

Witam dziś zauważyłem w moim sunnym ga14ds że na obudowie skrzyni biegów pojawił się zaciek.Próbując zlokalizować jego źródło odkryłem że za silnikiem od strony kierowcy takrze jest mokro. Nic mi nie kapie na ziemię.Najlepsze jest to że nie ubyło oleju w silniku,ani płynu chłodzącego ze zbiorniczka wyrównawczego i chłodnicy.Uszczelka pod głowicą także odpada ponieważ auto ma moc,brak twardych węży oraz nie ma białego nalotu na korku wlewu oleju i trzyma prawidłową temperaturę.Co to może być za płyn?

Z góry dzięki za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ze nie ubyło w wyrownawczym nie oznacza wcale ze to nie plyn chlodniczy. proponuje organoleptycznie stwierdzic czyli dotknac, powachac :) i powinienes dojsc do tego co to za płyn. ja obstawiam chlodniczy przy jakims wezyku przy gazniku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma wspomagania.Raczej to płyn chłodniczy ale w chłodnicy też nie ubyło.Wężyk przy gaźniku? To znaczy że kolektor też jest chłodziny cieczą???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

"obudowie skrzyni biegów pojawił się zaciek" ale czego? olej, płyn ? niebieski, czerwony, zielony, szary? może simeringi półosi lub wałka sprzęgłowego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mam ten sam silnik N14 rok 1991 na gazniku i odobnie z tyłu silnika od gaznikiem jest mokry oleju nie ubywa płynu też nie co to ?????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie płun chłodniczy najprawdopodobniej ucieka przez nieszczelną chłodnicę i przewody dochodzące do kolektora dolotowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Miałem ten sam proble 1,4 na gazniku 1991rok silnik mokry od strony kierowcy obok gaznika i leci na skrzynie biegór u mie to by zawór egr a dokładnie (rórka która idzie od kolektora wydechowego jest poprowadzona w kierunku gażnika przed nim pod filtrem powietrza sa dwa tekie jakby pojemniki i tam ta rurka jest podłączona ja zrobiłem to tak ze rurke przeciołem przy kolektorze wyjołem nakrętke i zaspawałem jej koncówke i wkręciłem ja spowrotem w kolektor pózniej wyżuciłem to co (jakby jakis zawór) odkręciłem dwie rórke a pozniej dwie śruby którymi było to przykręcone do kolektora ssacego i kolejne dwie z drugiego pojemnika (oba za połoczone) dzióre w kolektorze ssacym takrze zatkałem kawałkiem blachy który wyciołem w krztałcie tego co tam było ) Podobnie wyzuciłem obie rurki co sa w kolektorze wydecowym jedna jest podpieta takze do jakiegos zaworku skąd idzie do filtra powietrza w obudowie filtra zatkałem te połączenie i zawór wyrzuciłem

(poczym umyłem silnik z tyłu od tego czasu niema nawet kropelki a silnik lepiej chodzi na benzynie i na LPG )

dokładny opis jest na forum pod nazwa zawór egr lub tuning za 2 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Oddałem do mechanika na zrobienie tych wycieków i okazało się że cieknie dokładnie z tej rurki od EGR-u.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...