Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Głośna praca silnika 2.2dci


Bartezm
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czy jest DPF czy nie sporo osób na forum i nie tylko bo wystarczy poszperać w sieci polecają olej Shella 5W/30.Najwyraźniej jest to najodpowiedniejszy olej do tego silnika i taki zalać.Ja na całe szczęście nie mam DPFu a zalewam właśnie takim i jest wszystko ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest DPF czy nie sporo osób na forum i nie tylko bo wystarczy poszperać w sieci polecają olej Shella 5W/30.Najwyraźniej jest to najodpowiedniejszy olej do tego silnika i taki zalać.Ja na całe szczęście nie mam DPFu a zalewam właśnie takim i jest wszystko ok.

 

Shella Helix Ultra Extra 5W/30 jest popularny bo w 2005 roku jak pojawił się DPF był w Polsce chyba jednym z niewielu olejów spełniającym normę ACEA C3.

ASO zalewało takim olejem i Ci co jeździli na nim generalnie nie narzekali. Dzisiaj jest większy wybór olejów, ale ja także go nie zmieniam bo jestem z niego zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj byłem na testach w(y)trysków moich denso...

Dwa z nich mają przelew ponad normę a pozostałe dwa mają taki przelew, że nie dało się ich przetestować... :|

Jak wrócę z pracy dołączę wydrukowane wyniki testów. Tak więc szukam wtrysków...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olej wymienilem. Wrazenia. Silnik nie zrobil sie cichszy przy pierwszym odpaleniu. Za to ucichly wszystkie pobrzekiwania piski i metaliczne odglosy.

Jak dalej (po rozgrzaniu) nie bardzo wiem bo to auto zony i ja zblizam sie do niego tylko jak np mialem wymienic olej czy opony :))).

Na codzien jezdzi zona i tyle wiem, ze po przyjezdzie z pracy auto pracuje juz ladnie i cicho :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Bartezm.Chciałem Ci polecić Firmę z Lubinia nieopodal Zielonej Góry. U nich zakupiłem wtryski do Mojego Nissana z tym że byłem tam osobiście i przy mnie były sprawdzane na profesjonalnym stole.Oto adres http://allegro.pl/wt...2827927494.html Od tantej pory jeżdżę bez żadnych problemów.Polecam. W razie pytań dzwoń.512249758.

Edytowane przez RadekKol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oto wyniki badania wtrysków przez bosh servis w Stalowej Woli:

 

wtrysk1a.jpg

 

 

wtrysk2a.jpg

 

 

wtrysk3a.jpg

 

 

wtrysk4a.jpg

 

jeśli ktoś ma podobne testy - proszę o porównanie i komentarz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

jeszcze nie... nie dałem rady finansowo. Wypadło mi kilka nadprogramowych wydatków.... tak więc wstrzymałem wszelkie inwestycje.

Na tą chwilę zakup wtrysków jest wśród priorytetów, ale czekam na dopływ gotówki...

(nie wiem czy w innych branżach jest też tak tragicznie, ale w budownictwie czekam jeszcze na kase za październik!! :devil: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też jestem ciekaw czy wymiana wtrysków coś poprawi.Na filmie gdzie jeździsz po leśnych zbyrach to faktycznie twój X chodzi jak stary ford transit.Strasznie ten silnik rupocze.

Co do zastoju w branżach to w hydraulice też lipa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

wtryski w końcu do mnie dojechały.

Czy ktoś ma doświadczenie przy odpowietrzaniu układu? Dodam tylko iż wymieniam również filtr paliwa (ten za 140zł po 10.2005r) za jednym strzałem.

Za robotę zabieram się jutro po południu - czekam jeszcze na podkładki. Jeśli ktoś by był łaskawy poproszę w pkt procedurę odpowietrzania.



edit 11.04.2013

Właśnie skończyłem zabawę z wymianą wtrysków i filtra paliwa.

W końcu wku@#$jący dźwięk traktora zniknął i silnik teraz ładnie i cichutko (jak na diesla) pracuje. Sprawdzałem na różnych obrotach i stukania już nie ma.

Wymiana wtrysków zajmuje około 3 godzin (amatorowi jak ja) + wymiana filtra paliwa to godzinka... a to tylko 7 śrubek do odkręcenia i 4 wężyki. Projektował to geniusz z gumowymi rękoma :]

 

Mam pytanie - jaki jest objaw luźniego łańcuszka pompyt vacum? Mam wrażenie że jest u mnie trochę za luźny.

 

ps

Tak właśnie można liczyć na mechaników... jak mi wyciągał wtryski do sprawdzenia to mógł mi powiedzieć o łańcuszku... Ślepy by zauważył, nie wspominając, że nie założył też jednej podkładki pod przelewem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

czy wtryski wystarczy wymienić ?  nie trzeba ich kalibrować ?  - czy robiłeś kolego jakąś fotorelację ? 

wtryski kupowałeś używane po testach ?  czy nowe ?

 

( mój X bardzo kopci...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie - wtryski przyszły sprawdzone (używane) i wystarczy je wymienić. Fotoleracji nie robiłem, ale jeśli chcesz i będziesz wtryski wymieniał sam to moę Ci tą operację dokładnie opisać.

 

co do kopcenia - sprawdź filtr powietrza, turbinę, IC, bo może tam być też problem (zbyt mało powietrza)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- umnie wszystkie ruru do i z IC są zaolejone brudne -  czarne oleiste coś ..

. -odpala bezproblemowo,  pali w normie -

dziś zauważyłem po odkręceniu IC że dwa środkowe wtryski zaraz pod pinami są brudne od oleju .... dwa skrajne suche i czyste...

- za dwa tygodnie będę w PL wtedy mogę jechać do serwisu - podstawowy serwis robiłem rok temu gdy go kupiłem - wtedy też dymił - tylko jakby  mniej

 

- elektronikomechanik rok temu sprawdził wszystkie odczyty i były idealne poza chmurą za samochodem, sprawdzaliśmy egr wymienilismy przepływkę na oryginalną  filtry nowe itp ,  zasugerował że może to być turbina-  nie miał pewności czy turbina czy wtryski. nie miałem też czasu i tak podstawowa diagnoza zajeła  prawie dwa dni - zdecydowałem że zrobię to potem - teraz przede mną 2000 km i będę ciągnął przyczepkę- jak będę jechał będę wygladał jak lokomotywa na olej przepalony.... nie wiem co mogę zrobić   żeby zmniejszyć dymienie chociaż na tą trasę...

 

sprawdziłem dziś filtr powietrza brudny ,

, filtr powietrza wg mojej opini jest baaardzo brudny  i nawet ma czarną maź na dolocie od spodu i wewnątrz obudowy filtra jest również czarne brudzidlo - nie wygląda  jak filtr powietrza tylko oleju... na filtrze zrobiłem może 4000 km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- umnie wszystkie ruru do i z IC są zaolejone brudne -  czarne oleiste coś ..

Albo turbo puszcza olej albo z odmy idzie tyle par oleju.

 

dziś zauważyłem po odkręceniu IC że dwa środkowe wtryski zaraz pod pinami są brudne od oleju .... dwa skrajne suche i czyste...

Uszczelniacze na pokrywie zaworów puszczają, nie ma to związku z wtryskami, one siedzą głebiej i są uszczelniane podkładkami miedzianymi.

 

elektronikomechanik rok temu sprawdził wszystkie odczyty i były idealne poza chmurą za samochodem,

A ta chmura jaki ma kolor? czarny/siwy/niebieskawy

 

sprawdziłem dziś filtr powietrza brudny ,

, filtr powietrza wg mojej opini jest baaardzo brudny  i nawet ma czarną maź na dolocie od spodu i wewnątrz obudowy filtra jest również czarne brudzidlo - nie wygląda  jak filtr powietrza tylko oleju... na filtrze zrobiłem może 4000 km

no to jest ten olej o którym pisałem wyżej - albo turbo albo odma.

 

 

Jak chcesz ocenić stan turiny to musisz dostać się do wirnika od strony zimnej. Poruszja nim i luzy góra-dół lekko mogą być ale już jak są luzy na boki to turbawka się kończy.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli filtr powietrza brudny to i przepływka też... spray do hamulców i też przeczyść. Ogólnie przy wymianie filtra wyczyść całą obudowę filtra bo nowy filtr będzie za chwilę taki sam...

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolor dymu jest bardzo czarny  gesty... co moze byc przyczyna tak duzej ilosci oleju  jesli idzie z odmy ?   - moze  zapchany filtr ?  ale gdybyl nowy tez dymil ...

 

dzieki - tak zrobie sprawdze luz na turibinie...  wyczyszcze i zmienie filt

Edytowane przez fastdriver
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolor dymu jest bardzo czarny gesty... co moze byc przyczyna tak duzej ilosci oleju jesli idzie z odmy ? - moze zapchany filtr ? ale gdybyl nowy tez dymil ...

czarny dym to:

- lejące wtryski - spalanie masz w normie?

- turbina za słabo pompuje - ale to by musiały być łopatki pogięte - mało prawdopodobne

- dziurawy IC

- dziurawe przedowy przed i za IC

- nieszczelności na łączeniach za turbina

- uszkodzony EGR

 

Wszystko co wyżej musisz sprawdzić, turbinie daj na razie spokój.

Edytowane przez zeshky
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nieszczelności nie stwierdziłem - zatkałem dolot powietrza z odmy i przewód z pokrywy  włożyłem do butelki po mixolu...  przejechałem się i przegoniłem trochę  i jest 3 x mniej dymu za mną - zmienię jeszcze filtr powietrza.

mam nadzieję że nic się od tego nie uszkodzi od tej modyfikacji ?

 

  poprawa jest wystarczająca na 2000 km- puszcza pojedyncze bączki - może jeszcze wypalał z dolotów -   większym serwisem zajmę się po przyjeździe do polski za dwa tygodnie

- umówiłem się w Tarnowie na wizytę  serwis polecany przez forum -

 

butelkę zmienię na jakiś pojemnik stalowy bo się trochę grzeje...w trasie będę sprawdzał pojemnik może przedłużę rurkę 

 

dzięki za rady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nieszczelności nie stwierdziłem - zatkałem dolot powietrza z odmy i przewód z pokrywy  włożyłem do butelki po mixolu...  przejechałem się i przegoniłem trochę  i jest 3 x mniej dymu za mną - zmienię jeszcze filtr powietrza.

mam nadzieję że nic się od tego nie uszkodzi od tej modyfikacji ?

 

NIc się nie stanie, duż osób tak robi. Można nawet kupic oil catch tank na allegro, a można też kupić separator od lublina :devil:

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

dokładnie,

 

tu masz pokzana jak kolegen z VW forum założyli: http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=35&p=4770893

 

 

inna opcja to pociągnąć wężyk gdzieś za skrzynię biegów i tam niech sobie kapie na glebe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...