Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Jaki wskaźnik ET dopuszczalny w QQ


Karas007

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam pytanie dotyczące wskaźnika ET w felgach aluminiowych do QQ. Wiem ,że teraz mam felgi 18" z ET40 i takie ET zaleca producent. Chcę kupić 16" felgi aluminiowe jako zimowy komplet i znalazłem fajny zestaw ale z ET38. Czy mogę śmiało kupować te felgi czy raczej szukać ściśle z ET40?

Dziękuję za pomoc i wyjaśnienie problemu

Pozdrawiam

Karas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam, że róznica 2 mm w odsadzeniu ET (na zewnątrz), jeżeli szerokość obręczy i wymiar opony pozostanie bez zmiany, nie powinna mieć istotnego znaczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wyjaśnienie ,a czy orientujecie się jakie wartości ET dopuszcza producent czy tylko i wyłącznie ET40?

W książce "stoi" ET 40 ale jak wcześniej koledzy informowali nic się nie stanie jeśli różnica jest o 2! Dużo większe lub mniejsze ET powodowałoby ,że koło tarło by o nadkole albo wystawałoby ponad błotnik .Wtedy "najwyżej" mógłbyś stracić dowód rejestracyjny ...:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam pytanie dotyczące wskaźnika ET w felgach aluminiowych do QQ. Wiem ,że teraz mam felgi 18" z ET40 i takie ET zaleca producent. Chcę kupić 16" felgi aluminiowe jako zimowy komplet i znalazłem fajny zestaw ale z ET38. Czy mogę śmiało kupować te felgi czy raczej szukać ściśle z ET40?

Dziękuję za pomoc i wyjaśnienie problemu

Pozdrawiam

Karas

Ja man Dezent F (ET40) http://www.felgi.pl/felga/dezent/f/nissan/qashqai/suv/i/2-0-dci - w mojej subiektywnej ocenie wyglądają dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...