Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Pytanie do posiadaczy Sunny 2.0 diesel


Gość nowikg

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Czy po przekręceniu kluczyka zapala się kontrolka hamulca ręcznego i to niezależnie od tego czy jest zaciągnięty ręczny i gaśnie zaraz po uruchomieniu silnika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płynu mam dość. Moje pytanie wzięło się z tąd, że znalazłem jedną rozłączoną kostkę. Na alternatorze jest jakaś pompa, stamtąd wychodzi oprócz grubych przewodów ciśnieniowych jeszcze jeden cienki który jest podłączony do czujnika zamocowanego na podłużnicy tuż pod korkiem wlewu do chłodnicy. W tym czujniku jest kostka, a poniżej wisiał przewód, który do niej pasował. Po jego podłączeniu jest właśnie taki efekt. Kiedy nie ma ciśnienia w tym układzie (silnik jest wyłączony lub pęknie przewód) to czujnik jest zwarty i pali się kontrolka ręcznego. Gaśnie jak wszystko jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy po przekręceniu kluczyka zapala się kontrolka hamulca ręcznego i to niezależnie od tego czy jest zaciągnięty ręczny i gaśnie zaraz po uruchomieniu silnika?

 

Tak właśnie jest u mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lampka się świeci między innymi dlatego, że jest za słabe ciśnienie wspomagania hamowania.

jak silnik nie działa - ciśnienia nie ma - lampka się świeci

silnik działa - jest ciśnienie - lampka się nie świeci.

:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...