Jump to content
Części Nissana - iParts.pl

Check engine

gatwawa
 Share

Recommended Posts

Witam.

Wiem temat poruszany nie raz nie dwa na forum ale moj problem jest ciut inny.Dwa dni temu wymienilem filtr paliwa i nastepnego dnia z rana zapalła sie czerwona kontroka chceck engine wiec pomyslalem ze pewnie padla ktoras ze swiec zarowych-bo po nagrzaniu silnika , wylaczeniu i uruchomieniu raz jeszcze kontrolka gasla.Ale niestety dzis wymienilem wszystkie swiece a check engine nadal sie swieci.Auto dziala normalnie.Nie wiem czy ten bład trzeba kasowac komputerem?czy wystarczy odpiac akumulator na jakis czas??

Edited by gatwawa

jaki motor??

powietrze w filtrze paliwa?

jesli tylko świece zarowe to wystarczy zresetowac kompa poprzez odłaczenie akku

jaki motor??

powietrze w filtrze paliwa?

jesli tylko świece zarowe to wystarczy zresetowac kompa poprzez odłaczenie akku

Problem rozwiazal sie sam. Odłączanie aku nic nie dalo a zostawilem go na 12 godzin bez pradu.

Dodatkowo 2 dni pozniej zapalila sie zolta kontrolka od check engine ale i ta zgasła sama po przejechaniu 100 km i od tej pory spokoj...odpukac:) tak to juz chyba z tymi p12 jest ....

i tak jest i nie

generalnie nic się nie dzieje bez przyczyny gdzieś się pojawił problem i oby jak najpóźniej się powtórzył

ja mam podobnie jak kolega wyżej, Wsiadam rano odpalam i jest czerwona kontrolka , bo delikatnym nagrzaniu sie auta , gasze odpalam i kontrolka sie nie pali.... Dodam ,że jak kontrolka sie pali to auto idzie normalnie

Witam

Mam takie male pytanie?

Czy jak świeci check pomarańczowy? (zawór do wymiany egr) to może spalanie wzrosnąć

1,9 dci

o ile ci wzrosło??

bo może tylko warunki atmosferyczne przyczyniły sie do wzrostu spalania o0,5-1 l

no to fakt wartości horrendalne a filtr powietrza paliwa lub przepływka czyszczone wymieniane???

Ja u siebie wymieniłem kilka kompletów swiec doputy nie wymieniłem wszystkich na EBRU i skończył sie problem ze swiecami