Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

radio przerywa


askala

Rekomendowane odpowiedzi

mam radio takie jak na tej aukcji

 

http://allegro.pl/no...2741480618.html

 

Co jakiś czas następuje wyciszenie stacji radiowej na około jedną sekundę. Częstotliwość jest bardzo różna, na wszystkich stacjach to samo. Przy włączonym i wyłączonym bluetooth to samo. Auto z końca roku 2011. Czy też macie takie objawy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie także faktycznie występują niekiedy krótkie zaniki fonii, ale zrzucam to na słabszy sygnał radiowy i wtedy radio wycisza zamiast szumieć.

Ewentualnie może tak działać system AF (przy przełaczaniu na silniejszy sygnał przy wjechaniu w zasięg innej anteny).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie także faktycznie występują niekiedy krótkie zaniki fonii, ale zrzucam to na słabszy sygnał radiowy i wtedy radio wycisza zamiast szumieć.

Ewentualnie może tak działać system AF (przy przełaczaniu na silniejszy sygnał przy wjechaniu w zasięg innej anteny).

 

dziś sprawdzałem na postoju w centrum Warszawy objaw też występuje, akurat dość często

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam dodatkowo zamontowane światła dzienne LED, które wprowadzają zakłócenia i w miejscach o słabszym sygnale (np. garażu) sygnał prawie załkowicie zanika.

Jednak jak wyłączę dzienne LED (włączę mijania), także niekiedy deliktnie przerywa.

Jeszcze myślałem, że to może system automatycznej regulacji głośności przy zmianie prędkości, ale na postoju jest to wykluczone.

U mie dodatkowo pojawiły się pionowe jaśniejsze paski ma wyświetlaczu, jak jest widoczna godzina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co jakiś czas następuje wyciszenie stacji radiowej na około jedną sekundę. Częstotliwość jest bardzo różna, na wszystkich stacjach to samo. Przy włączonym i wyłączonym bluetooth to samo. Auto z końca roku 2011. Czy też macie takie objawy?

 

Akurat mam inne radio - jeszcze made in Clarion i taki efekt występuje jak sygnał danej stacji jest słaby. Przy stacjach lokalnych z dobrym sygnałem taki "efekt" nie występuje.

Może sprawdź antenę i spróbuj wyłączyć na chwilę system RDS i zobacz, czy robi to jakąś różnicę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam nieco inny problem z radiem w QQ. Wystarczy, że przemieszczę się jakieś 5km i radio trzeszczy, tak jak by był wyłączony RDS. Muszę skanować nowe stacje radiowe i tak w koło. Co jest nie tak? Radio Clariona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat mam inne radio - jeszcze made in Clarion i taki efekt występuje jak sygnał danej stacji jest słaby. Przy stacjach lokalnych z dobrym sygnałem taki "efekt" nie występuje.

Może sprawdź antenę i spróbuj wyłączyć na chwilę system RDS i zobacz, czy robi to jakąś różnicę.

 

Jak wyłączyć RDS ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie chodziło o wyłączenie opcji AF, czy automatycznego wyszukiwanie alternatywnej częstotliwości stacji radiowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...