Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Nowy D40 - Klika pytań Napędy, zegary.


Yaro78

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Niestety nie posiadam instrukcji po PL do D40.

Wlaśnie nabyłem auto z 2005r. i robię pierwsze testy - wiadomo napędy.

Do silnika nie mogę się w żaden sposób przyczepić.

Mam dwa problemy z napędami:

1. Po zapięciu 4H, skręcie w prawo słyszę dziwne metaliczne odgłosy z prawej strony. Można to porównać do ocierania półosi o coś innego. Wiem, że to niemożliwe, bo przecież nigdzie nie dotyka, ale może ktoś miał podobny problem. Przegub raczej też nie jest wysypany, bo wtedy dźwięk byłby inny.

2. Niestety nie posaidam instrukcji i nie wiem jak to jest dokładnie z blokadą tylnego mostu.

Oczywiście zatrzymuję auto, wciskam sprzęgło, dźwignia zmiany biegów na N, po czym zapinam 4L i załączam blokadę tylnego mostu.

W tym momencie widzę, że reduktor się załączył (symbol 4 kół pali się światłem ciągłym, pod nim miga 4LO) ale po włączeniu blokady mostu miga mi żółta kontrolka nad termometrem symbolizująca blokadę mostu. Wydaje mi się, że zblokowanie nie następuje bo nie nie słyszę pracy siłownika i wydaje mi się, że ta żółta kotrnolka powinna palić się światłem ciągłym. Jak jest u Was ?

 

Kolejna sprawa - zegary:

U mnie po lewej stronie pokazuje tylko zegarek, a nie powinno być tam również temp. zewn?

Po prawej mam tylko do dyspozycji licznik dzienny A i licznik dzienny B, a czy nie powinno być jeszcze:

- zasięgu

- spalania

- średniej prędkości ?

 

Gdyby ktoś z was miał instrukcję w PL to proszę o podesłanie na mail.

Dysponuję dość fajną wersją manuala serwisowego do tego modelu i mądrzę się bo tam nieco poczytałem, niestety wszsytko ENG.

 

Pozdrawiam

Jarek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Metaliczne odgłosy przy 4H - czy używasz napędu na asfalcie? Nie wolno tego robić, bo w tym aucie nie ma centralnego mechanizmu różnicowego.

Blokada mostu - jeżeli miga lampka 4LO to znaczy że napęd się jeszcze nie załączył w tryb 4LO, ta lampka też musi palić się na stałe, dopiero wtedy mozna włączyć blokadę mostu.

Zegary - przyciskiem do zerowania przebiegu się zmienia wyświetlaną informację, trzeba na chwilę wcisnąć, ale Ty masz auto z 2005 czyli początek produkcji, więc coś mogło się jeszcze zmienić w późniejszych modelach, a Ty możesz nie mieć niektórych opcji.

Daj maila to podeślę instrukcję obsługi PL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...