Jump to content
Części Nissana - iParts.pl

Błąd silnika po przekroczeniu 3000 tys. obrotów

Guest akrok6

Recommended Posts

Witam

Mam problem z nissanem tiida 1,5 dci .po przekroczeniu 3000 tys.obrotów zapala się check engine i już nie gaśnie do wyłaczenia silnika.nie odczuwam żadnych zmian w pracy silnika i w jeździe.po wyłączeniu samochdu błąd znika, ale po ponownym właczeniu i przekroczniu 3000 tys. obrotów pojawia się.czy ktoś ma jakieś rady???czy mam jechac do serwisu i niech sprawdzą na kompie???

Witam

Mam problem z nissanem tiida 1,5 dci .po przekroczeniu 3000 tys.obrotów zapala się check engine i już nie gaśnie do wyłaczenia silnika.nie odczuwam żadnych zmian w pracy silnika i w jeździe.po wyłączeniu samochdu błąd znika, ale po ponownym właczeniu i przekroczniu 3000 tys. obrotów pojawia się.czy ktoś ma jakieś rady???czy mam jechac do serwisu i niech sprawdzą na kompie???

Bez serwisu trudno wróżyć(a i serwis nie zawsze pomoże)Podpięcie konieczne.Może to być wina systemu doładowania , złego ciśnienia paliwa.(przyczyna od czujnika przez pompę aż po wtryski)może też winny być zawór EGR(brud)Zasyfiony intercooler,przewod od turbo do kolektora(lewe powietrze , i.t.d.. A ile ma nakulane silnik?Stosowałeś jakiś środek do czyszczenia wtrysków?Może miałeś trefny ON,i przytkało rozpylacze?

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Create New...