Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Bardzo słaby ręczny


Michalmiko

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Tym razem mam problem z hamulcem ręcznym, który trzymał i to jeszcze nie jakoś dobrze w górnym położeniu. O ile mi to nie sprawiało dużego kłopotu, to żona narzekała. Wczoraj po powrocie do domu z trasy dźwignia ręcznego zaczęła bardzo lekko działać (jak by miała jakieś wspomaganie :rolleyes2:). Z uwagi na fakt, że mieszkam na górze, dokonałem eksperymentu. Zaciągnąłem ręczny i samochód zaczął się staczać - lewe tylne koło się obracało, a prawe było zablokowane (hamulec mocno zaciągnięty). Podejrzewam, że coś się odkręciło, poluzowało. Gdzie QQ ma jakąś regulacje ręcznego? Po zakupie samochodu linka zgrzypiała jak się zaciągało hamulec, teraz to ustało (może z uwagi na trasę ktorórą zrobiłem w deszczu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ruszałem jeszcze ręcznego w qq

ale z ogolnej wiedzy nt. tarczobębnów i recznych jako takich wnioskuję, ze masz dwa problemy:

 

1. zrzucic lewy tarczobęben (to kolo, ktory sie obraca) i wyregulowac szczęki, tj. troche je rozsunąć na regulatorze - powinien być tam taki samoregulator z opcją pokręcania w celu ustalenia położenia szczęk... w niektórych autach robi sie to przez otwor w tarczobębnie, śrubokrętem - ale to wymaga wiedzy nt. budowy (gdzie gmerać i w którą stronę kręcić)

2. następnie wyregulować (skazować luz) linki ręcznego - jezeli qq posiada taką "centralną regulację)

 

ale bezwzględnie zacząłbym od p.1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Tym razem mam problem z hamulcem ręcznym, który trzymał i to jeszcze nie jakoś dobrze w górnym położeniu. O ile mi to nie sprawiało dużego kłopotu, to żona narzekała. Wczoraj po powrocie do domu z trasy dźwignia ręcznego zaczęła bardzo lekko działać (jak by miała jakieś wspomaganie :rolleyes2:). Z uwagi na fakt, że mieszkam na górze, dokonałem eksperymentu. Zaciągnąłem ręczny i samochód zaczął się staczać - lewe tylne koło się obracało, a prawe było zablokowane (hamulec mocno zaciągnięty). Podejrzewam, że coś się odkręciło, poluzowało. Gdzie QQ ma jakąś regulacje ręcznego? Po zakupie samochodu linka zgrzypiała jak się zaciągało hamulec, teraz to ustało (może z uwagi na trasę ktorórą zrobiłem w deszczu).

http://forum.nissank...hamulec-reczny/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podciągnięcie recznego to jedno , ale najprawdopodobniej ze wzgledu słabego naciagu , spadła Ci linka ktora powinna blokowac lewe koło . Wyjmij plasyikową osłone , zajzyj tam gdzie jest regulacja recznego - dalej sa takie widełki gdzie linka rozchodzi sie na dwa koła , na pewno spadła - sachacz ją i podciąc reczny , bedzie po naprawie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie tak dziś zrobiłem. Wyciągnąłem uchwyt na kubki (najpierw podważyłem od strony schowka, później od strony lewarka w górę), i moim oczom ukazała się linka, która spadła z "rozdzielacza" na dwa koła. Stało się tak dlatego, ponieważ (tak mi się wydaje) hamulec był zbyt słabo naciągnięty. Teraz już powinno być ok, najwyżej jeszcze trochę podciągnę ;)

Poniżej trochę zdjęć.

 

e146cdf533f73cfdgen.jpg

 

Taka oto niespodzianka mnie spotkała:

 

9fe768342cbf2676gen.jpg

 

Po regulacji (ok. 3cm gwintu):

 

67889fe7d3fb99bagen.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko nie należy zbyt mocno naciągać, bo może ocierać o szczęki.

W QQ hamulec ręczny niestety zaczyna odczuwalnie "brać" na 5 ząbku, a na 7 utrzymuje auto na dużym wziesieniu.

Najlepiej podnieść auto i zakręcić kołem, jak szoruje na pierwszym ząbku, a nie szoruje "spuszczony", to jest OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Podczas ostatniego przeglądu zgłosiłem piszczenie elementów hamulca ręcznego podczas zaciągania/zwalniania. Ponoć w Qashqaiu są tarczobębny i za ręczny odpowiadają szczęki, które są jak w innych samochodach z tyłu (hamulce bębnowe). Nie dość, że tak wszystko zakonserwowali to ręczny teraz trzyma jak nigdy. wystarczy troszkę zaciągnąć i auto staje w miejscu (oczywiście z niewielkiej prędkości). Przy ruszaniu pod górę trzyma jak nigdy :) W końcu hamulec ręczny działa u mnie jak powinien, a nie tylko udaje, że działa :) Koszt to 99zł w Japanmotors na Jasnogórskiej w Krakowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...