Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Dziwna praca wycieraczek przedniej szyby


JacekMr
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mój Notek to: 1,4; Acenta+; 2012 rok.

Dziwi mnie różna praca wycieraczek przy tym samym położeniu przełącznika wycieraczek. Mianowicie. Pada deszcz więc włączam wycieraczki (przesuwam dźwignię w dół w położenie "1" tam gdzie jest AUTO) i wtedy wycieraczki pracują albo:

- w trybie pracy przerywanej gdzie mam możliwość regulacji prędkości ich pracy, albo

- w sposób ciągły - powoli (jak by były ustawione w położeniu "2")

Czy jest to spowodowane uszkodzeniem sterownika czy też funkcja AUTO przejmuje kontrolę nad pracą wycieraczek i w zależności od intensywności opadu deszczu wymusza rodzaj pracy.

Proszę o podpowiedź czy jest to normalne, czy trzeba z tym jechać do ASO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalne, auto działa sobie powoli lub od czasu do czasu przy małych opadach, albo adekwatnie do opadów: np szybko przy dużych.

Jak sama nazwa wskazuje automatycznie dobierane są prędkości.

Auto jest wygodne, ale czasem trzeba uważać żeby np. po włączeniu auta po dłuższym postoju nie przeszlifować szyby nawianym piaskiem i kurzem, albo nie szorować wycieraczką po lodzie.

 

Wysłane z mojego MT11i za pomocą Tapatalk

Edytowane przez g.a.polak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Załączam skan z instrukcji dotyczący pracy wycieraczek. "Auto" to inaczej cykl pracy przerywanej, a regulacji dokonujemy sami obracając pokrętłem. Wg mnie nie powinny na odpowiednio ustawionych trybach pracować inaczej niż ustawiono. Czasem zdarza się, że wyłączając na OFF one jeszcze ze trzy razy przejadą po szybie.

post-50407-0-19412100-1351429998_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JacekMr Uważam, ze u ciebie jest wszystko dobrze, podobnie jak u mnie.

 

U mnie wycieraczki na włączeniu "AUTO" pracują następująco;

Jeśli jest drobny deszczyk, pracują w trybie przerywanym. W miarę wzrostu ilości deszczu cykl przerw jest coraz krótszy. Kiedy już mocno pada to wycieraczki chodzą w trybie ciągłym a przy ulewie chodzą bardzo szybko w trybie ciągłym.

Kiedy intensywność deszczu maleje to proporcjonalnie wycieraczki zwalniają aż do cyklu przerywanego.

Myślę, że takie zadanie ma automat aby ciągłe nie przełączać biegów wycieraczek ręcznie.

Z takiego stanu rzeczy jestem bardzo zadowolony.

Edytowane przez Czeslaw4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak koledzy napisali jest OK. a wpływa na pracę wycieraczek czujnik deszczu. Na wysokości, mocowania lusterka wewnętrznego jak popatrzysz na zewnątrz samochodu to masz coś jakby soczewkę im więcej jest tam kropelek deszczu tym szybciej machają wycieraczki. Podzielam opinię kolegów, że jest to fajny bajer.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby jeszcze było do końca jasne ,to tryb przerywany(od najmniejszej kreski -najszybciej,do największej-najwolniej )reguluje tempo trybu auto(taka dodatkowa regulacja-niektórym wydaje się że wycieraczki za szybko reagują na deszcz ,innym że za późno , po to ta regulacja ) I taka dobra rada!!!(o której ja nigdy nie pamiętam :rofl: )ZAWSZE wyłączaj przed zgaszeniem silnika pokrętło na OFF!!!

Po pierwsze ,dlatego co napisał kolega g.a.polak

Po drugie ze,względu na prawidłową pracę modułu.Ale jestem prawie pewien,że z czasem też zapomnisz(tak jak ja),co to włącznik wycieraczek. :devil: Taki urok automatu.

Edytowane przez manix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

."Auto jest wygodne, ale czasem trzeba uważać żeby np. po włączeniu auta po dłuższym postoju nie przeszlifować szyby nawianym piaskiem i kurzem, albo nie szorować wycieraczką po lodzie."

 

jak rzekl g.a.polak......

albo przed opadem sniegu tak jak dzis mialem......wycieraczki ledwo ruszyly bo najpierw zwykle auto odpalam a potem odsniezam. Dojechaly do 1/3 zwyklego machnięcia i stanely. Balem sie że silniczek szlag trafil ale tym razem jeszcze sie udalo. Funkcja Auto w zimie moze byc zdradliwa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

."Auto jest wygodne, ale czasem trzeba uważać żeby np. po włączeniu auta po dłuższym postoju nie przeszlifować szyby nawianym piaskiem i kurzem, albo nie szorować wycieraczką po lodzie."

 

jak rzekl g.a.polak......

albo przed opadem sniegu tak jak dzis mialem......wycieraczki ledwo ruszyly bo najpierw zwykle auto odpalam a potem odsniezam. Dojechaly do 1/3 zwyklego machnięcia i stanely. Balem sie że silniczek szlag trafil ale tym razem jeszcze sie udalo. Funkcja Auto w zimie moze byc zdradliwa

Dlatego tak przestrzegam o wył. na OFF koniecznie! przed zgaszeniem silnika!(Sam tego nie robię i miałem juz kilka "drobnych" problemów :thumbsdown: ) Edytowane przez manix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serdeczne dzięki wszystkim za zainteresowanie się sprawą i objaśnienie "problemu". Żeby w instrukcji były dwa zdania wyjaśniające pracę w trybie AUTO nie byłoby tego zamieszania.

Sam samochód bardzo mi się podoba ale instrukcja pozostawia pewne znaki zapytania jak np sprawa rezerwy paliwa i wskazania komputera w tej sprawie. Dobrze że Forum działa sprawnie i takie sytuacje są wyjaśniane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z rezerwą sprawa jest prosta:

jak pojawią się 3 kreski ( --- ) na możliwymn do przejechania dystansie, to w baku jest jeszcze około 6 - 8 litrów (zalezy do spalania aktualnego i kilku innych rzeczy) - co pozwala na przejchanie nawet 100 km.

 

Ale nie polecam wysączania do sucha, coby nie zapchać brudem filtra paliwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam to co powiedział g.a.polak,ale raczej uczulcie się na szybkie tankowanie po mrugnięciu księgowego.Szkoda pompy,jest smarowana paliwem i coraz mniejsza jego ilość może doprowadzić do zatarcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pewności, ale w mojej instrukcji jest to chyba bardzo poetycko ujęte. Zapali się kontrolka rezerwy - rozważ szybkie tankowanie. Zapali się "---" bezwzględnie jak najszybciej zatankuj, bo kończy się paliwo :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samo mrugnięcie księgowego wywołuje ciary <_< nie trzeba wcale instrukcji :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mrugnięcie księgowego jest tak traumatycznym przeżyciem, że przy zakupie zupy nalezy koniecznie kupić antydepresanty w postaci średnio lub wysoko stężonego C2H5OH.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, temat "płynu do spryskiwaczy" ;) i rezerwy paliwa w tym temacie już wygaszamy. W innym przypadku będzie akcja moderacyjna ;). Mamy Hyde Park i tam można kontynuować - bo jak znam życie zaraz wejdziemy na temat który "płyn do spryskiwaczy" jest lepszy, mocniejszy, daje lepiej gazu itp. :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

W moim przypadku funkcja auto wycieraczek zachowuje się dość dziwnie/ szyba jest cała skropiona lekkim deszczem, a wycieraczki ani drgną, nie raz muszę wspomagać się przełączeniem w tryb ręczny (czy to jednokrotne - impuls do góry, czy szybsze - pozycja niżej) bo mam ograniczone pole widzenia. Innym razem funkcja auto dostaje przeskoku i pracuje jak typowe wycieraczki w trybie przerywanym, tzn bez względu na pokrycie szyby deszczem pracują miarowo w ustawionym na pokrętle odstępie czasowym. chyba wybiorę się do serwisu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...