Jump to content
Części Nissana - iParts.pl

Rozrząd Primera P11 1.8

Guest szpasol
 Share

Recommended Posts

Akurat łańcuchów z allegro bym nie brał, bo ponad 98% to tanie chińskie badziewie, które starczy na może 50kkm. Dobry łańcuch to kosz około 1000zł

Siema.

Czy jesteście w stanie powiedzieć mi jakie są ceny kompletnego zestawu rozrządu do Nissana Primery P11 1.8?

Ja wymieniałem łańcuch (made in Japan) i napinacz hydrauliczny koszt z robocizną 500 pln

Nie, oddalem auto do znajomego mechanika, z tego co wiem to on zapatruje się w Intercarsie.

Tak jak pisałem wcześniej nie musiałem wymieniać wszystkiego (ślizgaczy i kół zębatych) a jedynie łańcuch i napinacz.

Łańcuch był rozciągnięty o 1,5 ogniwa.

Powodzenia, podziel się później info co wymieniałeś i jaki koszt

• 1 month later...

kompletny tj. razem z kołami zębatymi rozrządu?

Guest BartekHS

wymiana rozrządu w tym silniku wraz z częściami to koszt 1500zł, nie polecam ani allegro ani dziadowskich części inter cars, założyłem rozrząd do siebie z inter cars za 450zł kpl i sie rozleciał po 3 tys km tzn rozciągnął się, jeżeli chodzi o łańcuchy tylko i wyłącznie oryginał! nie pchajcie gówna bo szkoda pracy i czasu...

ja kupiłem Hasaki - made in china i na razie działa okej.

PS.łańcuchy oryginalne ASO NIssana to zdarzają się tez szajsowate (info od mechanika który robił mi nissana - mówił ze przyjeżdżali do niego właśnie z ASO po tanie łańcuchy do 1.8)

• 2 weeks later...

Dlaczego wymienialiście rozrząd? Jakieś widoczne przyczyny były - czy z "nudów" ?:P

Dlaczego wymienialiście rozrząd? Jakieś widoczne przyczyny były - czy z "nudów" ? :P

bo łańcuch był rozciągnięty :)

Oskar po czym to poznałeś? Pompa wody też jest wymienialna i trzeba ją zmienić?

Wywalało mi check engine - czujnik położenia wału korbowego, po podłączeniu do kompa diagnostycznego mechanik stwierdził, ze mam rozciagnięty łańcuch. Wymieniłem łańcuch (był rozciągnięty w stosunku do nowego o 1,5 ogniwa) i napinacz hydrauliczny, reszta była ok.

Czyli jak nie ma objawów, to nie trzeba jeszcze się o rozrząd martwić? Niedługo mi 300k km stuknie, a objawów żadnych nie mam.

• 2 years later...

Siema.

Nie wiecie może gdzie dostanę koło zmiennych faz rozrządu, dla WP11 SJNTEAP11U0572904???

Nr katalogowy 13025-4M700

Dr Google wypluwa wszystko .by lub .ru - masakra jakaś

Czy wiecie może czy Wariator może się zatrzeć?

Raczej nie ta wersja, u mnie występuje taka odmiana

post-59725-0-08061100-1424638596_thumb.jpg