Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Jakie fele


Szalony
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich !!!

Przymierzam sie do zmiany felg i od dluzszego czsu mam dylemat.

Obecnie mam jeszcze orginalne felgi 15" 205/65.

Dylemat polega na tym czy zalozyc 16 czy 17.

Obawiam sie ze jak zaloze 17" 215 lub 225 o profilu 55 to strace sporo na komforcie i bede bardzo odczuwal kazda dziure( a wiadomo jaki u nas sa drogi.

Dlatego myslac rozsadnie postanowilem zalozyc 16" 215/60 chodz napewno na 17 fura by sie lepiej prezentowal.

 

Co zrobie zalezy od waszych opini, wiec czekam na nie z niecierpliwoscia ;)

I jakby ktos mial jakies fajne fotki Maximek na jakis fajnych alusach to chetnie bym obejrzal. Bo nie ma to jak zobaczyc jak dany wzor felgi wyglada na konkretnym modelu samochodu.

 

Pozdrawiam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tez rozgladam sie za jakimis ladnymi felgami dla siebie, ale nic mi za bardzo nie pasuje, a jak pasuje to koszta za wysokie :) taka to ironia losu... hehe

 

to sie mowi jak nie urok to sraczka :wink: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego myslac rozsadnie postanowilem zalozyc 16" 215/60

 

Do felgi 16 coby CI nic nie przycierało i licznik nie przekłamywał powinieneś zapodać 215.55 R16 wterdy średnica będzie się zgadzać z orginałem...

 

16 przy tym wymiarze opony nie robi wrazenia ale jak przejdziesz na 17 to juz trzeba będzie zapodać profil 45 i trzeba będzie trzymać mocno kiere coby na koleinach auto samo nie przeskakiwało z pasa an pas :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja sobie założyłem 18" 225/45 przejechałem z 20 km i bardzo szybko wróciłem do swoich starych 205/60/15 i tak narazie zostanie.

Nie powiem, wyglądały bardzo fajnie, ale do jazdy sie nie nadawały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TAk wlasnie zrobie zaloze na wiosenke 16" 215/55 i bedzie Ok.......jak narazie kupilem 15" 195/65 zimowki Dunlop SP Winter Sport M3. Zobaczymy jak sie na nich bedzie jezdzic zima ;)

 

Pozdrawiam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość WOJTUSMAXIMUS02
Witam wszystkich !!!

Przymierzam sie do zmiany felg i od dluzszego czsu mam dylemat.

Obecnie mam jeszcze orginalne felgi 15" 205/65.

Dylemat polega na tym czy zalozyc 16 czy 17.

Obawiam sie ze jak zaloze 17" 215 lub 225 o profilu 55 to strace sporo na komforcie i bede bardzo odczuwal kazda dziure( a wiadomo jaki u nas sa drogi.

Dlatego myslac rozsadnie postanowilem zalozyc 16" 215/60 chodz napewno na 17 fura by sie lepiej prezentowal.

 

Co zrobie zalezy od waszych opini, wiec czekam na nie z niecierpliwoscia ;)

I jakby ktos mial jakies fajne fotki Maximek na jakis fajnych alusach to chetnie bym obejrzal. Bo nie ma to jak zobaczyc jak dany wzor felgi wyglada na konkretnym modelu samochodu. ja jakos nienazekam na swoje koleczka :wink: 245/45/17 i plomba mi jeszcze niewyleciala :wink:

 

Pozdrawiam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

245.......... :roll: no to chyba konkret musi wygladac ;)

Mam jeszcze jedno pytanie :

Jak sadzicie czy warto zalozyc np na przod 215/55 16", a na tyl 225/55 16".

Wydaje mi sie ze nie powinno z tylu przycierac.

Co o tym sadzicie, chyba autko bedzie lepiej wygladac bo z tylu to jestduzo miejsca ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość WOJTUSMAXIMUS02
245.......... :roll: no to chyba konkret musi wygladac ;)

Mam jeszcze jedno pytanie :

Jak sadzicie czy warto zalozyc np na przod 215/55 16", a na tyl 225/55 16".

Wydaje mi sie ze nie powinno z tylu przycierac.

Co o tym sadzicie, chyba autko bedzie lepiej wygladac bo z tylu to jestduzo miejsca ;)

bardziej to pasuje jak auto ma na tyl naped to wtedy mozna tak zrobic :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radze jak kazdy - 16"

 

Najlepiej mi sie podobaja z wersji US orginalne.

Oto fotka na mojej. (opony 225-55-16)

DSC02330.jpg

 

Mialem tez 18" zalozone i sie ich pozbylem. (bardzo nie wygodna jazda a do tego trzeba uwazac na kazdy dolek)

Opony byly 245-45-18 :)

Foty:

tires3.jpg

tires1.jpg

rims3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedno pytanie :

Jak sadzicie czy warto zalozyc np na przod 215/55 16", a na tyl 225/55 16".

Wydaje mi sie ze nie powinno z tylu przycierac.

Co o tym sadzicie, chyba autko bedzie lepiej wygladac bo z tylu to jestduzo miejsca ;)

Ja miałem założone 225/60/15 na 4 koła ale na naszych koleinach sie poprostu nie da jechać, więc na przód zmieniłem na 205/60/15 i było lepiej,na tyle zostały 225, nawet z tyłu fajnie wyglądały, ale po dzwonie (klubowym :wink: ) mam już 4 205.

Na szerszych jeżdzi mi sie poprostu niewygodnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

kontynuując dyskusję z "Hamulce",

 

No przeciez to nie jest jakas Mikra, Maxima to kawal fury :) Musi miec ladne fele (czytaj duze). Sam musze sie z Szalonym na jazde probna umowic :) zobacze jak u niego to "tlucze" i jak jezyka nie przygryze to biore 17 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam musze sie z Szalonym na jazde probna umowic :) zobacze jak u niego to "tlucze" i jak jezyka nie przygryze to biore 17 :)

 

Grzechu przeciez jechales juz ze mna :) Na wszelki wypadek wezme ze soba pilke do tenisa ziemnego i Ci wloze miedzy szczene :P

 

Mam prosbe do moderatorow ! Jakby sie dalo to mozna by przeniesc wszystkie posty z tematu ponizej..... przed wypowiedz GRZECHa. Wydaje mi sie ze bylaby ladna kontynuacja obecnego tematu i wiekszy pozadek na forum ;)http://www.nissanklub.pl/forum/viewtopic.p...asc&start=0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do rozmiaru - co kto lubi :diabel:

Pozdrawiam

Heh... jak to mawial moj kolega o swoim poganiaczu cyt "mały ale figlarny" :D

 

A jesli chodzi o rozmiar felg, to moze w przyszlym roku na Zlotcie Ogolnopolskim bedziesz mial okazje sprawdzic jak odczuwa sie ten rozmiar u mnie w samochodzie..... oczywiscie jak tylko bedziesz chcial ;)

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Ja miałem założone 225/60/15

 

Na jakich felgach je miales, da sie taka opone zalozyc na fabryczna felge?

Fabryczna felga ma 6,5 cala według tabel 225 to max dla takiej felgi.

 

[ Dodano: Pon 06 Kwi, 2009 10:38 ]

Czy TAKIE felgi beda pasowac technicznie do Maxi? Nie m oge nigdzie znalezc jakie jest ET w P12.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość Gruzin87

Przylacze sie do tematu. Czy zmiesci sie do Maximy a33 taki komplet: felgi 8j, et 35, opony 225/50, nie bedzie nigdzie ocierac? glownie chodzi o to czy felga nie bedzie za bardzo wystawac. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...