Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

zawieszenie przednie-sanki


gureczek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie do końca masz rację. Zgoda jeśli chodzi o X-Traila.

Natomiast do QQ i np. Kaleosa, bez problemu kupisz osobno tuleje.

Co ciekawe we wszystkich tych 3 pojazdach, sanki przednie i tuleje do nich są identyczne.

Ja do swojego kupiłem w sieci Nissana, a konkretnie w ASO Zaborowski w Warszawie.

 

d171fe3112ad6078m.jpg

7fc3bf52edf3bb91m.jpg
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chym , tiida,note i  micra  też mają wspólny ten element ,choć jak część zamienna w aso występuje tylko zamiennik (febest) a pasują też np. od clio 2 czy modusa (renault) Wiem że z QQ też z początku był ten sam problem . Widać nissan postanowił zarobić ( na opakowaniu z logo.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie tylko Nissan ma taką politykę , bo np. wysprzęglik do mitsubishi galant w ASO 136€ zamiennik blue print 50€ , pasuje też od laguny oryg. 35 !

A zestaw naprawczy (trzy uszczelki gumowe ) 8€ na e bayu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Witam.

Jakiej marki tuleje sanek polecacie? Np. Ted-gum, Yamato, czy OE Nissan? A może jeszcze jakieś inne?

Muszę wymienić komplet i nie wiem co wybrać...

Witam kolego ja będę montował takie tulejki :)http://poliuretany.olkusz.pl/pl/nissan_qashqai  podobno dużo mocniejsze od najlepszych zamienników

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poliuretany , sprawa załatwiona do końca życia auta ! Przy prawidłowym zmontowaniu . tyle tylko że twardsze i trochę mniejszy komfort .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szkoda że mają tak wąską ofertę do naszych kasztanów, powinni wprowadzić w ofercie tulejki tylnych amortyzatorów.


Koledzy otrzymałem właśnie rysunek techniczny odnośnie owych tulejek poliuretanowych, pytanie tylko czy to faktycznie są tuleje kołyski "sanek" ? Koleś sam tak naprawdę nie wiedział do czego one są dlatego podesłał mi ten rysunek gdzie pisze w mailu ze to do tylnego zawieszenia, sam już zgłupiałem. 

 

post-68912-0-26722900-1448871482_thumb.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To są poliuretany do tylnej belki w Qq 

4479911.jpg


Tutaj link do firmy z Olkusza , mogę polecić z czystym sercem , od 3 lat śmigam na pełnym komplecie poliuretanów (mitsubishi)  i auto zyskało na stabilności w prowadzeniu , a co do trwałości to chyba sami wiecie :) 

http://poliuretany.olkusz.pl/pl/nissan


Wybór ogromny w sumie do Qq to tylko te jedne mają , ale do innych modeli nissanów sporo więcej , może gdzieś "zasejwować" linka aby dla innych userów z działów np.patrol pathfinder itd. był widoczny ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fergul11  linka już podawałem, czyli to jest do belki tylnej w Qq a wydawało mi się ze do belki przedniej bo własnie tam wchodzą takie cztery tuleje, wygladaja identycznie, szkoda bo już miałem zamawiać :( będe musiał kupić Ted guma 

 

http://tedgum.pl/catalog/getdetails/15090/TED06441.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie sprawdzałeś czy są takie same w innych modelach nissana ?

Tego linka mam już ho ho ho od 2010 , chłopaki z mitsubishi , uprosili żeby zaczęli robić do mitsu i z tąd ja się zaopatrzyłem :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wygląda na to że nie występują w innych modelach, właśnie drukuje ten rys. techniczny i jadę do SKP może cos pomoże.


diagnosta okazał się bardzo pomocny, okazało się ze owe tuleje poliuretanowe są na tylną belkę co sie okazało że akurat te mam dobre, więc zastanawiam sie poco producent z Olkusza wymyślił że akurat takie gumy tulei wprowadzi w ofertę...hmm dlaczego np nie zrobili wyżej wspomnianych kołyski silnika, albo nawet tulei wahaczy przednich...przy okazji dowiedziałem się że stuki z tyłu mogą dobiegać od: 2 X Łączniki z tyłu i 2 X tuleja stabilizatora, zobaczymy jak to wymienię, czy zapanuje z tyłu cisza hehe :)

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...
W dniu 1.03.2013 o 08:33, gureczek napisał:

No i d*pa..... na trzepakach byłem z 4 razy (w różnych zakładach), sprawdzone amortyzatory, zawieszenie przód i tył - wszystko OK

:-( do tego odwiedziłem kilka warsztatów, no i niestety jak stukało tak stuka. Po sugestiach speców w warsztatach wymieniłem wszystkie tulejo-gumy w sankach (przy okazji panowie sprawdzili gumy stabilizatora - OK), wymieniłem łączniki stabilizatora, tuleję dolną wahacza oraz łożysko amortyzatora i ....... nadal łupie jak w starym gruchocie

Chyb się poddam, niech łupie :-(

 

Jeszcze przypomnę, stuka po prawej z przodu jakby z zawieszenia (koła) na dziurach i nierównościach (ale też może przenosić dźwięk z innego miejsca-ponoć) dźwięk nie jest metaliczny lecz głuchy, ale czasami to aż pod nogami na podłodze czuję przechodzące drgania. Myślałem też o mocowaniu silnika i skrzyni, ale raczej podczas uruchamiania silnika też by drgało no i podczas zmiany biegów, a tu cisza, jedynie dziury i nierówności generują to stukanie.

Ktoś ma jeszcze jakiś pomysł co to może być ????

Witam, 

Mam bardzo podobny problem. Stukanie dochodzi z lewej strony, z wysokości nadkola. Byłem na stacji diagnostycznej dwa razy. Wymieniłem końcówki bo te dawały o sobie znać, dodatkowo sworznie i tuleje wahaczy. Nadal stuka. Zauważyłem pewną powtarzalność. Podczas najeżdżania na np. stromy poprzeczny próg stukanie jest słyszalne podczas gdy auto podnosi się do góry czyli amor się rozszerza, a nie podczas opadania. Sprawność amortyzatora w normie.Nie wiem o co chodzi. Czy z waszej strony problem udało się rozwiązać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem to samo wymień gumy stabilizatora. Mnie to kosztowało 120 zł ale oczywiście nie w ASO. Stare po wymianie wyglądały jak nowe ale widocznie guma stwardniała i nie miała takich parametrów.

Edytowane przez agit11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby wymieniac najpierw  trzeba miec pewnośc czy dany element jest winny pukaniu.

Jak na badaniach nic nie wyszło albo to co zostało znalezione naprawione i dalej puka to niechybnie winne sa tuleje wózka ,ktore wyzej w watku sa opisane.

Aby potwierdzic ich stan potrzeba z 3 chlopa:jeden w kanale obserwuje wózek a dwóch o góry musi mocno bujac budą na boki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ASO stwierdzili że na 100% gumy są sprawne. A były niesprawne. Spróbuj posikać jakimś smarem w areozolu i przejedź się samochodem czy stuka. Jeżeli się uspokoi oczywiście chwilowo to jest to. Ja wymieniłem łącznikii stabilizatora końcówki drążka kierownicy silentbloki wahacza i dalej stukało. Dobry diagnosta na stacji diagnostycznej stwierdził że to te gumy stukają ale ASO na 100% stwierdziło że gumy są dobre. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...