Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

CD ERROR


oguh

Rekomendowane odpowiedzi

W związku z moimi przebojami związanymi z przebiciem na przekaźniku świec żarowych i rozładowaniu aku, po naprawie nie działa mi CD. Na wyświetlaczu pokazuje się CD ERROR i żadne kontrolki od 6 płyt się nie zapalają. Jedyne co, to jak kliknę na daną kieszeń od 1 do 6 słyszę "pik" i tyle, a na wyświetlaczu ERROR CD- radio i kasety działają.

 

coś się zjarało? co sprawdzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W P11.144 CD ERROR pojawiało mi się jak mi się blokowała ta biała, plastykowa kieszonka (która jest w kasecie) na pojedynczą płytę. Rezultat był taki, że zmieniarka nie potrafiła cofnąć tej kieszonki wgłąb kasety i nie dało się przerzucić płyt. Kieszeń też nie wyjeżdżała wtedy ze zmieniarki. Z tego co wiem, to w X-trailu są podobne zmieniarki, warto sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak chcesz to popedze Ci swoja dzialajaca zmieniarke w jakiejs promocyjnej cenie ;) bedzie najszybciej i najpewniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć !

Mam podobny problem. Nie wiem czy to jest jakoś powiązane i ma wpływ na CD, ale miałem kłopoty z aku. W tym samym momencie zmieniara zaczęła wariować. Na początku przestałą czytać wszystkie płyty, a obecnie już nic nie czyta.

nadmieniam, że da się załadować płyty, które zmieniara przeładowuje. Niestety pojawia sie komunikat cd error lub przeskakuje na kolejną płytę, aż do ostatniej. Przeczyściłem napęd płytą czyszcząca i nic. Wyczytałęm na innych forach, że po odłączeniu aku może trzeba wpisać kod zmieniarki. Nie podoba mi sie ten pomysł, bo płyty da sie ładować i nie wyświetla sie komunikat o żądaniu kodu.

Może ktoś to przerabiał, albo ma inny pomysł na naprawę lub diagnostykę. Na razie nie chce jeździć po serwisach bo jak to zwykle bywa będą chcieli mnie oskubać z kasy.

z góry dziękuje za podpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to widać, ze jak się aku nowy wsadzi takie "jaja" się dzieją. Niestety. Mam to samo, a ten kod to gdzie się wpisuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W T30 nie sądzę, aby CD było zabezpieczone jakimś kodem. Kilka razy odłączałem akumulator i nigdy mi się takie cuda nie działy. Problem raczej wynika z wadliwego działania CD, ale oczywiście mogę się mylić. Może następujący link da podpowiedź na rozwiązanie problemu

http://www.ehow.com/how_7715171_troubleshoot-nissan-cd.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...