Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Żarowki świateł mijania


Cezar138

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

jaki rodzaj i marke żarowek świateł mijania do note 1,6 (2006 r.) polecacie?

Mnie wczoraj jedna przepaliła się, rozumiem że od razu nalezy wymienic obie żarowki przednie?

Czy trudno laikowi to wymienic? Bo widze, ze dostep do obudowy reflektora jest

dosc przystepny :).

Dzieki, pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O sposobie wymiany poszukaj na forum. Było to wiele razy omawiane. Za pierwszym razem jest trochę ciężko - trzeba wyczuć sprężynkę trzymającą żarówkę. Jak to zrobisz raz, będziesz już wiedział zawsze,

W reflektorach świateł mijania mamy żarówki H4. Czy warto wymieniać obie na raz? Poglądy są podzielone. Jedni twierdzą, że tak inni, że nie. Moim zdaniem warto wymieniać obie jedynie w przypadku, gdy różnica w świeceniu pomiędzy nową a starą będzie widoczna. W innym przypadku nie ma co szarżować.

Co do producentów, też musisz sam wybrać. Są zwolennicy dobrych i drogich żarówek o ponadprzeciętnych możliwościach świecenia - takich jak np. Osram Night Breaker. Ale z drugiej strony w sytuacji, gdy jeździmy całą dobę na światłach, czy warto wypalać takie żarówki w dzień?? W moim odczuciu warto postawić na standardowe żarówki pewnych producentów takich jak Osram, Narva, Philips, Bosch, GE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuję, zaraz ide do sklepu po zakup :). Mimo wszystko wymienie od razu na 2 nowe, takie standardowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W autoświat(net) były prze testowane żarówki różnych producentów miedzy innymi pod względem emisji światła. Na pewno znajdziesz ten artykuł. Okazało się że te drogie w cale nie są tak dobre jak obiecuje i reklamuje producent. No ale cóż reklama dzwignią handlu! Z tego co n.p. Pamiętam to Philips(nie pamiętam modelu, ale je miałem cena 115pln)H7-test dotyczy H4) są gorsze pod względem emisji i trwałości od Tungsram+30(bodaj) za ok.16/25pln.

I mogę to po twierdzić to osóbiscie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem wcześniej jakieś Philipsy, teraz mam wsadzone Narvy za 8zł/sztuka i poza barwą światła nie widzę żadnej różnicy, więc chyba nie warto przepłacać :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...