Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Sensor deszczu


Mateuszz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

moj sensor deszczu jest mało sprawny rozbierałem go i jak macham przed nim reka to wycieraczki działaja a ja montuje to cisza ktoś pomoże ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moj sensor deszczu jest mało sprawny rozbierałem go i jak macham przed nim reka to wycieraczki działaja a ja montuje to cisza ktoś pomoże ?

A żel między szybą a czujnikiem masz?wystarczy że będą pęcherzyki powietrza i najczęściej kicha.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mam tego zelu i nie mam tez bialego oczka zastanawiam sie nad kupnem uzywanego

tylko czy warto?

Edytowane przez Mateuszz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

???Jak to .przecież ten"pierścień"to właśnie część czujnika,a do tego,bez żelu nie ma prawa prawidłowo działać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie uszczelka silikonowa z byle tubki to ma być specjalny żel do sensorów deszczu który wypełnia przestrzeń między czujnikiem a szybą żeby było odpowiednie załamanie światła do prawidłowego działania czujnika.Zadzwoń do tej firmy mają podkładki żelowe do czujników spytaj czy mają do Pata/Navka http://allegro.pl/szyba-boczna-alfa-romeo-147-3d-prawa-i2724933259.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To niech teraz renomowana firma z Sieradza Szybex wykosztyje się na czyszczenie szyby z silikonu i zakup prawidłowych rzeczy do montażu sensorów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli w ciagu roku to możesz reklamować niezaleznie od płatnika robota musi byc dobrze wykonana

A jesli warsztat ma autoryzacje ubezpieczyciela piszesz do nich liscik gratulacyjny i sami sie zgłoszą do Ciebie żeby naprawić i w raczki pocałować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

W Pathie czujnik ma symbol 28536EB30A, produkuje go Hella dla Nissana. W Micrze jest czujnik z Scenica o symbolu 8200103845. Czy są identyczne z wyglądu prawie ale elektrycznie nikt ci tego nie potwierdzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mój pathfinder właśnie jest po wymianie szyby i sensor nie działa . po odpięciu od szyby widze że nie ma tam wogóle żadnego żelu. podjechałem do firmy która wklejała szybę i właściciel powiedział że jest zbędny bo na samym oczku i tak nie ma tego żelu. znalazł moją starą szybę a tam jednak był. w poniedziałek jadę do niego i ma nałożyć ten żel choć jego zdaniem to trzeba podłączyć komputer i zaadaptować sensor bo był odpinany,  o postępach napiszę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mój pathfinder właśnie jest po wymianie szyby i sensor nie działa . po odpięciu od szyby widze że nie ma tam wogóle żadnego żelu. podjechałem do firmy która wklejała szybę i właściciel powiedział że jest zbędny bo na samym oczku i tak nie ma tego żelu. znalazł moją starą szybę a tam jednak był. w poniedziałek jadę do niego i ma nałożyć ten żel choć jego zdaniem to trzeba podłączyć komputer i zaadaptować sensor bo był odpinany,  o postępach napiszę

nic nie trzeba naciaga cie na koszty kupiłem uzywany z allegro i działa zel ma nie byc na oczku tylko w koło oczka na kole koszt 50 zł nałozenia zelu i po temacie

zel musi byc!!! zmein fachowca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

witam. majster który wstawiał szybę zamówił na swój koszt podkładkę żelową (koszt 20zł) i teraz wszystko działa jak należy. zdziwiony bo wymieniał tyle szyb i działało bez tego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...