Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

szarpanie podczas jazdy bład 1226 i 0300


Gość zetor
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

kombo tych 2 błędów sprawdzonych przez DINO oznacza prawdopodobny błąd montażu elementów dolotu powietrza wynikało by że za przepustnicą jest nieszczelność...do sprawdzenia przez osobę wykonującą wymianę świec.

post-40356-0-18430000-1352697035_thumb.jpg

to są prawdopodobne przyczyny wystąpienia błędu

a błąd P1226 to nieprawidłowa praca przepustnicy lub uszkodzenie. ale wywala go jak silnik ciągnie lewe powietrze.

Sprawdź też czy świece nie są za długie i ich zwyczajnie nie zagieło...miałem właśnie z takim przypadkiem almerą. klient sam sobie świece wymienił tyle że wkręcił troszkę za długie i nie boubijało ale nie odrazu po pierwszym rozruchu tylko po ok 1000km...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam kolegów mam mały problem dzisiaj wyskoczył mi błąd p 1740 -układ kontroli momentu napędowego , jak włączam na bieg wsteczny czy bieg do przodu to mi szarpie, jak jade nie mam żadnych objaw, co może oznaczać ten kod pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg serwisówki (strona CVT-167) błąd 1740 to: "LOCK-UP SELECT SOLENOID VALVE CIRCUIT"

Czyli coś nie tak z jakąś cewką lub elektrozaworem - czyli coś z elektryką, pewnie dlatego, że auto tak długo stało nieużywane.

W serwisówce jest procedura sprawdzenia, w grę wchodzi jakieś mierzenie oporu elektrycznego na wejściach itp - czarna magia, więc chyba tym razem bez serwisu i podłączenia pod komputer (Consult II) lub wizyty u dobrego elektryka się nie obejdzie. Radziłbym Ci siągnąc z naszego forum instrukcję serwisową i przejrzeć strony z opisem tego błędu.

Dopiero jak powyższe nie pomoże, to zaczyna się zabawa z ukladem napędowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

witam serdecznie mam pytanie i proszę o pomoc od dwóch dni moje murano zaczęło szarpać i z tego co widzę po obrotomierzu to obroty momentalnie spadają do tysiąca i z powrotem jak dodam więcej gazu jest to samo szarpanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

To samo i u mnie, przy lekkim do dodaniu gazu lub zdjęciu nogi z gazu auto szarpie, a obroty falują w zakresie 1000-2400. Dopiero jak porządnie się wciśnie gaz to przestaje. Zejdę do auta to zaraz podam jaki kod błędu mi wywala.

 

P0845 - Czujnik ciśnienia oleju automatycznej skrzyni biegów

Ponadto auto ma poważną usterkę, czasami po zatrzymaniu i ponownej próbie ruszenia (np. ze świateł) auto przyspiesza jakby ruszało z "piątego" biegu, dopiero po pewnym czasie ~10-15s jak już się rozbuja to jedzie normalnie. Na anglojęzycznych forach sporo jest takich przypadków, z tego co właśnie czytam:/ 

Edytowane przez rafer_alston
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50tys km. jakis czas temu był wymieniany pasek i stożki w skrzynce cvt. Pewnie znów się zużyło to badziewie... A z tym problemem przy przyspieszaniu to szukam źródła w układzie elektrycznym oświetlenia bo właśnie po włączeniu świateł auto przestawia się w tryb fail-safe i silnik nie rozkręci się powyżej 2400obr/min. Dodam, że światła przerabiałem u takich chłopaczków na targowej. Jak zobaczycie, gdzieś na trasie murano, które wyprzedza bez świateł, to będę ja :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...