Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

sterownik silnika a33


Gość frostpm
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie wszystkich.

Proszę o pomoc w identyfikacji nr części do maximy a33 rocznik 2001. Padł mi sterownik silnika o nr 237105Y222. Jest to nr nissana, część nowa kosztuje 8000 tys. Chcę kupić używkę, niestety ze starego sterownika nie da się odczytać nr JECS. Prosze o pomoc, jak uzyskać ten nr. Dodam że ASO nie pomoże.Dziekuję za wszelakie sugestie.

Pozdrawiam.

 

Czy naprawdę nikt na forum nie posiada maximy z drugiej połowy 2001 roku z silnikiem 3.0 v6 automatyczna skrzynia biegów i nie popatrzy za osłonkę obok pedału gazu aby odpisać nr sterownika?? A może jednak...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dziękuję za zainteresowanie, byłem na tej stronie. Wychodzi, że ma być nr części 237105Y222 lub 237105Y223, ale ciągle to nr nissana. Ja potrzebuję ten nr zamienić na nr producenta sterownika czyli JECS.

Edytowane przez frostpm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mam dwa ecm z allegro ale niestety nie pasują, tzn wtyczki tak ale oprogramowanie nie (auto odpala po wgraniu pamięci immo). to co mam ma nr zupełnie inne tzw producenta nie identyfikują się w nissanie (także w ASO)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P1490, P0446, P1464, P0403, P0505, P1605 przed spaleniem ecm nie było błędów. Sprawdzałem większość urządzeń na których są błędy, problem polega na braku minusa na tych urządzeniach lub czujnikach. A minus właśnie ma być sterowany z ecm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no kwestia może być że inaczej podłączona wiązka ,,, a wiesz że to ecm sie spalił próbowałeś naprawiać ,,,bo jak to jakiś komponent to może sie da naprawić ,,,, mając 2 na częsci ,,

 

minusem to ecu steruje np pompą paliwa wysyła sygnały na przekaźniki ,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak spalił się, zostały tylko czarne zesmolone śmieci, dużo smrodu i wietrzenie auta dwa miesiące, sprawdzałem wiązki np elektrozawór odpowietrzenia oparów paliwa powinien mieć minus bezpośrednio z ecm, ale ecm go nie podaje, podobnie z innymi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to może wiązka jeszcze walnięta sprawdzałeś przejśćia między kablami od czujnika do wiązki ,,,i czemu sie ecu tak skopcił ,,, tak sam z siebie ...

 

jak ja wstarszym nismo kombinowałem ecu to raczej 95% wiązki była taka sama choć zrobili przejście 2uch rzeczy i auto nie odpalało

masz serwisówki z wyjściami na poszczególne piny może akurat coś pozmieniali ,,, popatrz na rocznikowe modele w nissan4 u ... czy masz takie same czujniki ,,,

 

być może też masy nie ma na wejściu do ecu sprawdzałeś całą wiązkę ,,,?

 

bo nie sądzę by nissan takie jaja robił skoro auto smiga w trybie awaryjnym to dużo mi nie trzeba by działał normalnie bo myślę jak specjalnie by robili inne wyjscia to by to w cale nie odpalało ,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spodziewam się, że problem siedzi w wersji oprogramowania ecm i dlatego nie steruje wszystkimi sprzetami w silniku, dlatego poszukuje konkretnego ecm tylko niestety nie mogę zamienić nr nissana na nr producenta sterownika aby zakupić odpowiedni z allegro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przejścia do czujek też ,,hmmm

 

to musisz sprawdzać po tych katalogach nissan4 tam masz rozpiskę czujek

 

napisz jaki masz dokładnie model i jakie było ecu a co masz ,,, trzeba sprawdzić czy ma mieć takie same czujniki mogli zrobić przejście na inny typ z innym zakresem

i moze lepiej by ci było dokupić czujki niż ecu

 

lub kwestia przełączenia pinów .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...