Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[T30] Terkotanie za schowkiem


Michał X-trail
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jadąc ostatnio do mechanika na wymianę paru części zauwżyłem dziwne terkotanie w okolicach schowka pasażera.Dźwięk się pojawia narazie tylko przy ostrych skrętach(typu skrzyzowania),niezależnie czy w lewo czy prawo.Po chwili jazdy na wprost i zwiększeniu siły nadmuchu na max terkotanie ustępuje.Szukałem jakiejś fotorelacji z dostaniem się do dmuchawy ale nic nie znalazłem,nie mam nawet ksiązki obsługi,a nie chcę coś zepsuć.

Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś coś takiego w skodzie fabi. Przy kręceniu kierownicą na postoju słyszalne było trzeszczenie. Okazało się, że jest to łożysko oporowe prawego amortyzatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ale ten dźwięk jest taki jakby wentylator dmuchawy miał luz na ośkach i przesuwał się zależnie od zakrętu(lewo,prawo) i zachaczał łopatkami o obudowę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam

Wymieniłem filtr,sprawdziłem czy ten wentylator nie ma jakiś luzów i dalej jest tak samo,a nawet częściej słychać już przy jeździe po nierównej drodze.W czasie tego terkotania zauważyłem spadek siły nadmuchu,a po natychmiastowym wyłaczeniu dmuchawy i ponownym właczeniu terkotanie ustępuje do czasu wjechania w kolejna dziurę w drodze.Staje sie to już denerwujące :angry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie któraś klapka(silniczek elektryczny) od nawiewu. Może trzeba przywrócić ustawienia fabryczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

To terkotanie jest tylko po uruchomieniu zimnego silnika,jak już się dobrze rozgrzeje to dmuchawa chodzi płynnie aż gwizda.Dzisiaj ponownie dobrałem się do filtra kabinowego i po wyjęciu go obserwowałem jak chodzi wentylator dmuchawy ,objaw jest taki że przy próbie włączenia nadmuchu wentylator ma problemy z wystartowaniem i wtedy pojawia się ten dźwięk terkotania.Po kilkukrotnym zwiękaszaniu siły nadmuchu na max i na off wkońcu dmuchawa startuje i chodzi płynnie ale podczas jazdy dopuki się nie rozgrzeje to każda zmiana kierunku jazdy czy nierówność na drodze powoduje to brzęczenie wentylatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dokręciłem tą małą nakrętkę na samej górze wentylatora dmuchawy,i jest już lepiej chociaż dmuchawę odpalam jak się trochę silnik rozgrzeje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Gość Yokersonex

Witam

W Moim X-TRAILU terkotało terkotało aż w końcu poszedł dym i po silniczku do dmuchawy !!. Ciężko jest dostać taki silniczek na allegro, w hurtowniach z częściami brak, zamienników brak. W serwisie Nissana koszt 2070 zł + wymiana, jeśli ktoś z kolegów z forum ma wiedzę gzie można tanio kupić taki silniczek proszę o POMOC !!!!!

Dziękuje !!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Trzeba wykręcić całą obudowę bo sam silniczek nie wyjdzie.  Nie próbuj też rozkręcać obudowy na pół na wysokości mniej więcej filtra bo i tak nie dostaniesz się do śrub od tyłu. Musisz wyszarpać całość a potem grzebać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

W ubiegłym roku miałem to samo.  :thumbsdown: Silnik do wymiany. Kupiłem na Allegro od rzemieślnika z Częstochowy za niewiele ponad 200 zł.

Wymieniał mechanik, więc tu noc nie podpowiem

pozdr

jk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...