Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Cofnięcie fotela kierowcy o 10-15cm dalej od skrajnego ustawienia fabrycznego.


jino1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Widziałem roważania na temat poniesienia podłogi w Nocie bo ktoś był niskiego wzrostu. JA mam zupełnie odwrotny problem - mam 190cm i niestety męczy mi się noga na trasie ze względu na specyficzne jej zgięcie. Nie mogę wyprostować nogi do poziomu, w której by odpoczywała. Pytanie - czy jest jakiś sposób by oddalić fotel kierowcy bez wpływu na jego bezpieczeństwo?

Czy miał ktos takie doswiadczenie lub próbował sił w tej kwestii?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A która konkretnie noga? Prawa czy lewa? Jak mam 182 cm wzrostu i do maksymalnego cofnięcia fotela mam jeszcze sporo dystansu. 8 cm nie powinno robić aż takiej różnicy. Jeżeli chodzi o lewą nogę, to proponuję lewą stopę podpierać o "podnóżek" - specjalnie wyprofilowany wypust mieszczący się trochę w bok od podału sprzęgła. Niby oczywiste, ale nie każdy to robi ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 186 cm wzrostu i nigdy bym nie pomyślał, że w Notku mogło by być dla mnie za mało miejsca za kierownicą. Fakt - pierwsze kilkaset kilometrów to była próba ustawień.... noga bolała, plecy czasem.... ale po pewnym czasie ustaliłem sobie dobrą pozycję którą mogę łatwo przypomnieć gdy za kierownicą przejedzie się ktoś kto przestawi mi fotel itp. Fakt - lubię siedzieć blisko kierownicy - takie ciut rajdowe zacięcie - lepiej i szybciej mi się nią wtedy kręci i lepiej czuję cały samochód.... ale 190 cm to nie jest jakaś koszykarska wysokość :) Dasz radę! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jino ,jest z tym trochę roboty i to takiej o której ma ktoś pojęcie.

Otóż :sprawa ma się tak,aby cofnąć fotel jeszcze dalej należałoby dospawać-przedłużyć prowadzenie,ewentualnie rozbić prowadzenia i cofnąć je w uchwytach o jakieś 10 cm,a z przodu dospawać kawałek podtrzymujący.Niestety w warunkach garażowych małowykonalne.Spawanie należałoby wykonać w technologii migo-mag(osłonie argonu,Co2)Taki spaw jest pewniejszy i mocniejszy.Dochodzi jeszcze problem z wysuniętą prowadnicą do tyłu,tam nie miała by podparcia,a uchwyt prowadnicy musiał by być podcięty tak aby suwak siedzenia przesuwał się bez zacięć.W tym wypadku musiałby być wykonany inny tylny uchwyt prowadnicy wraz z podparciem tej przesuniętej prowadnicy.Jeśli coś z tego zrozumiałeś to fajnie :D

Takie rzeczy już robiłem ale zupełnie inaczej wyglądała sprawa z tylnym podparciem prowadnicy.Tu jest potrzebny dobry ślusarz z dobrym pojęciem swojego fachu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 186 cm wzrostu i nigdy bym nie pomyślał, że w Notku mogło by być dla mnie za mało miejsca za kierownicą. Fakt - pierwsze kilkaset kilometrów to była próba ustawień.... noga bolała, plecy czasem.... ale po pewnym czasie ustaliłem sobie dobrą pozycję którą mogę łatwo przypomnieć gdy za kierownicą przejedzie się ktoś kto przestawi mi fotel itp. Fakt - lubię siedzieć blisko kierownicy - takie ciut rajdowe zacięcie - lepiej i szybciej mi się nią wtedy kręci i lepiej czuję cały samochód.... ale 190 cm to nie jest jakaś koszykarska wysokość :) Dasz radę! :)

Witam

 

Nie wiem może mam wyjątkowo długie nogi. Żona ma 183cm i fotel przysówa ale ma krótsze ręce. Ja z moimi długimi rękoma i nogami mam niestety problem, przydałoby się więcej miejsca na nogi. Cóż może auto było projektowane dla wysokich...japończyków :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jino,jest jeszcze możliwa tańsza i spoko przeróbka,ale też jest potrzebny ktoś z materiałem i zdolnościami.

Płaskownik 10mm gruby przymocować w miejsce fotela a na płaskowniku przesunąć otwory montażowe fotela i przykręcić go do takowego :D Przy takiej przeróbce fotel kierowcy poszedłby o ok.2cm w górę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To w notesie fotel nie jest regulowany na wysokość???Note to jednak auto 4-drzwiowe a klasy B,więc cudów bym się nie spodziewał,ale uważam że miejsca ma dużo,jak na wymiary zewnętrzne.Ja w tiidzie(ta sama platforma) też mam fotel na maxa do tyłu,ale sytuację ratuje pełna regulacja fotela.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musiałem dodać że fotel pójdzie o ok.2cm w górę ,bo kolega ma 1.90 wzrostu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam

Widziałem roważania na temat poniesienia podłogi w Nocie bo ktoś był niskiego wzrostu. JA mam zupełnie odwrotny problem - mam 190cm i niestety męczy mi się noga na trasie ze względu na specyficzne jej zgięcie. Nie mogę wyprostować nogi do poziomu, w której by odpoczywała. Pytanie - czy jest jakiś sposób by oddalić fotel kierowcy bez wpływu na jego bezpieczeństwo?

Czy miał ktos takie doswiadczenie lub próbował sił w tej kwestii?

 

Mam dokładnie taki sam problem . Rozważałem nawet montaż tempomatu , bo na dłuższych trasach noga naprawdę się męczy . Jeśli rozwiążesz ten problem - koniecznie opisz co zrobiłeś . Ja spróbuje podnieść fotel o parę centymetrów na płaskownikach .

Edytowane przez Koniak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...