Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Stukanie w kole, jak kamyk w bieżniku, tylko bez kamyka?!


motest

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

mam problem - właściwie bez większych objawów.

 

Pojawił się po zmianie kół na zimowe (stalowe 15'', z cal większych). Po jakimś czasie usłyszałem przy zamkniętych szybach stuki, które najprościej mogę porównać do stuku kamyka w bieżniku albo jakiemuś powiewającemu na wietrze kawałkowi materiału (częstotliwość rośnie wraz z szybkością itd.).

 

Zdarzało się, kamek wypadał było spoko. Tylko tym razem nie ma kamyka - przetoczyłem auto na pełny obrót koła i nic... A stukanie występuje cały czas. Nie wiem czy to przód czy tył (słychać przy prędkości), ale wydaje mi się, że przód.

 

Czy przy zmianie kół można coś uszkodzić, żeby wywołać podobny objaw? Co to może być?

 

Z góry dziękuję za pomoc i przepraszam za paranoję, ale mnie wqrwił ten dźwięk już... :mad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najprostszym rozwiązaniem tej zagadki jest gwóźdź, śrubka albo inny kawałek złomu tkwiący w jednym z klocków bieżnika :) -trzeba podlewarować i dokładnie obejrzeć koło na całym obwodzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak myślisz ?Ten dzięcioł też musi być wk.... jak przyspieszasz :beer:

Sorki tak mi się zażartowało :D

Moltest trudno coś ogarnąć,może coś wbite w gumę i podbija przy prędkości.Najprościej zrobić wizję lokalną...zdejmować koło za kołem i oglądać gdzie dzięcioł ma dziuplę...ja bym tak zrobił jakbym nic nie widział.

Dar,mamy jedne myśli :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprościej zrobić wizję lokalną...zdejmować koło za kołem i oglądać gdzie dzięcioł ma dziuplę...ja bym tak zrobił jakbym nic nie widział.

Dar,mamy jedne myśli :D

Jeśli i to nic nie da proponuję zmieniać koła po kolei, zastępować je zapasem i jechać nadstawiając bacznie ucha. Jest to operacja uciążliwa ale w 100% pozwoli na wskazanie które z kół sprawia ten kłopot lub każe szukać przyczyny gdzie indziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Trochę wody w wiśle upłynęło i sprawa się wyjaśniła. Sama - tzn. zanim zdążyłem coś zrobić dźwięk spontanicznie ustał.

 

W związku z powyższym niestety wszystkie zakłady zostały anulowane.

 

Jeśli wróci - dam znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...