Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

P12 Metaliczny stuk z przodu z lewej strony


Gość Arkady2222
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

:nissan2::icecream: luzik spoko nie gotuj się. Skoro auto u mechaniora to tak sobie tylko podtrzymujemy temacik w oczekiwaniu na pozytywne relacje. Myśle, ze łatwo wyczytać kto chce pomóc a kto tylko tak sobie dopisuje komentarzyki. A swoja droga ja dzis tez oddalem auto na wymiane drażka kierowniczego a doszły

końcówki drążków

gumy stabilizatora tylnego

wymiana opon na zimowe

naprawa jednej opony bo był kapeć wczoraj

konrola wycieków z okolicy skrzyni - simeringi półosi??? może od razu do wymiany

Tarcze i klocki na tył wymiana

Tak więc stając się posiadaczem :nissan2: p12 stajesz sie szczęśliwym posiadaczem czek listy "jedno zrobisz dwa dojdą" :wave::nissan2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj też miałem kapcia w letniej oponie :) co może i dobrze bo załozyłem wkońcu już zimówki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe, u mnie był wkręt :) musiałem go złapać dzień wcześniej, wczoraj wychodze rano i widze kapeć....

szybka wymiana na koła na dojazdówkę + 4 koła zimowe do bagażnika....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OOO kolega ma dojazdówkę???

A jeki rozmiar laczka???

Bo nosze się z zakupem dojazdówki ale nie chce mi się kombinować na giełdzie z rozmiarami a chciałbym, zeby auto stało prosto a nie przechylone, na którys róg.

Myslałem o jakieiś 17/18

Edytowane przez jwa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z racji zbiornika LPG w kole zapasowym, kupiłem dojazdówkę 16" w rozmiarze 145/80/16,

nie ma dużej różnicy w średnicy w stosunku do 205/60/16 ok.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30mm to dużo na szczęscie kolega się rozpędził bo róznica wynosi tylko -4,6mm

205/60/16 - 140/80/17 - 135/80/17

średnica (mm) różnica średnic (mm) różnica średnic (%) opona wzorcowa 652.4 mm 0 mm 0 % zamiennik 1 655.8 mm 3.4 mm 0.52 % zamiennik 2 647.8 mm -4.6 mm -0.71 %

 

 

dzieki za podpowiedx bo zmobilizowało mnie to do poszukania i nawet znalazłem dostawcę dojazdówek do wyboru do koloru

 

http://allegro.pl/listing/user.php?string=dojazd&distance=1&listing_sel=2&listing_interval=7&postcode_enabled=0&state=0&us_id=23095340&offer_type=0&price_from=&price_to=&change_view=Poka%C5%BC%C2%A0%3E

Edytowane przez jwa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdzałem jeszcze inne opony dlatego chyba błędnie podałem ta wartość :)

ja mam chyba od mazdy bo też pasuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dawało mi spokoju:) poszedłem i sprawdziłem mam 145/80/16 co daje - 14mm

 

U mnie już odzywaja się końcówki łącznika stabilizatora, jak pojadę do mechanika to coś się jeszcze znajdzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to, pomagacie, czy śmiejecie się ? Nie potrzebuję prześmiewdzów. Jest kilku kokegów na forum, którzy próbują mi pomóc i dla nich chwała.

 

Kolego, pomagamy sobie wzajemnie i nie ma tu wyśmiewania się z nikogo. A w wolnej chwilce tylko małe żarciki.

Ale co do mechaników, to są różni. Też może Ci jakiś powiedzieć -> Panie, dałeś pan listę jak do przeglądu, sprawdziłem wszystko, zabrało mi to tyle-a tyle czasu i trzeba dopłacić klnie.gif ....... Oczywiście tego Ci nie życzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arkady2222

Kolego, pomagamy sobie wzajemnie i nie ma tu wyśmiewania się z nikogo. A w wolnej chwilce tylko małe żarciki.

Ale co do mechaników, to są różni. Też może Ci jakiś powiedzieć -> Panie, dałeś pan listę jak do przeglądu, sprawdziłem wszystko, zabrało mi to tyle-a tyle czasu i trzeba dopłacić klnie.gif ....... Oczywiście tego Ci nie życzę.

Mogę dopłacić byleby stukanie zostalo wyeliminowane. Nie odpuszczę, dopóki nie zrobię. Jak bedzie trzeba wezmę kredyt na naprawę ;), bo cisza w aucie....bezcenne :jump:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę dopłacić byleby stukanie zostalo wyeliminowane. Nie odpuszczę, dopóki nie zrobię. Jak bedzie trzeba wezmę kredyt na naprawę ;), bo cisza w aucie....bezcenne :jump:

nie musisz odpuszczac :) zawsze możesz zmienić auto i kupić cos innego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie musisz odpuszczac :) zawsze możesz zmienić auto i kupić cos innego :)

 

Dobra odpowiedź na pociechę claps.gif /to nie do Ciebie Oskar/, wiem i przypuszczam, że to tylko tak dla relaksu i pocieszająca odpowiedź dla Arkady2222..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arkady2222

nie musisz odpuszczac :) zawsze możesz zmienić auto i kupić cos innego :)

No właśnie kupiłem przecież

 

Ty nie bierz kredytu, tylko nie płać!!!!!! Jak będzie pukało. On ma naprawić.!.!.!

Zart z tym kredytem. To już 3 mechanior więc bym był ostrożny z tym stwierdzeniem cyt. "on ma naprawić"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak trzymaj!!!!! Nie daj się łapać na zasadę prób i błędów - czyli króliczka doświadczalnego.

Płać tylko za to co wimienili, ALE pod WARUNKIEM, iż faktycznie to było złe...... Zabieraj zawsze części-podzespoły-elementy swoje /stare/ po wymianie. Jak się okarze, że nie ma rezultatu pozytywnego po naprawie, to domagaj się zwrotu---a w zasadzie, to wymiany na Twój stary podzespół-część-element i oczywiście bez kosztów.

TY CHŁOPIE PŁACISZ ZA NAPRAWIENIE TWOJEGO SAMOCHODU A NIE NA/ZA NAUCZANIU SIĘ NA NIM.... /od tego były szkoły, a teraz to kursy-szkolenia-dokształcania, bo technika idzie w górę/ .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O,o,o ale się narobiło z jednego tematu kika bocznych niezwiązanych z tematem , może wrócimy do tematu. Istnieje możliwość że wszystkie punkty które podał Mirek9 będą dobre a stukać będzie dalej - miałem podobny przypadek a okazało się że klocki w zacisku były za lużne i stąd to stukanie, napisz jak to wyszło po wizycie autka u mechanika

Edytowane przez voyager1956
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czasem radykalne decyzje sa najlepsze :) jak czegoś nie da się to trzeba poprostu wymienić w tym przypadku auto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę dopłacić byleby stukanie zostalo wyeliminowane. (...) ;), bo cisza w aucie....bezcenne :jump:

 

 

Nie wiemy czym jeździłeś przedtem ale musisz się przyzwyczaić że w p12 coś bedzie zawsze pukało - albo pół roku spokoju i dalej stuki puki. Bardzo czułe są na nasze drogi łaczniki stabilizatora z przodu. A reszta wyjdzie w trakcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Istnieje możliwość że wszystkie punkty które podał Mirek9 będą dobre a stukać będzie dalej - miałem podobny przypadek a okazało się że klocki w zacisku były za lużne i stąd to stukanie,

 

Klocki, na czek-liście są też.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arkady2222

Napisałem w 1 poście, że wymienilem klocki ( siedzą sztywno ), łączniki stabilizatora, gumy drążka stabilizatora, sworznie wzhaczy zewn.

Ciekawią mnie jeszcze łożyska w zwrotnicy, bo chyba tylko one mogą jeszcze wydawać metaliczny dźwięk.

Tulejki metalowo gumowe raczej takiego dźwięku nie wydają, tylko jakieś głuche dudnienie aleee....

Nic mnie już nie zaskoczy. Dzwonił właśnie mechanior i jutro będzie sprawdzane. Oczywiście o efektach poinformuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic mnie już nie zaskoczy...........

staniesz się już ekspertem od zawieszenia przedniego w P12 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...