Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Znalazłem śrubę w przednim nadkolu - czy to od mojego Nissanka !! :(


Kuba4238

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam pewien problem/zagadkę o tuż znalazłem w przednim nadkolu śrubę która z niego wystawała wraz z jakimiś śmieciami jak liście, kamienie i inne tego typu historie.

Czy ktoś może mi powiedzieć co to za śruba, może ktoś ją widział gdzieś ect. Pytam bo obserwując forum dużo jest tutaj osób która samemu są w stanie coś zrobić przy aucie i może spotkali się już z taką śrubką.

 

Moje obserwacje są takie że śruba jest dość ciężka i solidna co może świadczyć że pochodzi od auta, ma napis B oraz dwie połączone literki MM jak na załączonym zdjęciu wraz z pokazaniem miejsca skąd ją wyjąłem.

 

Z dodatkowych informacji ostatnio wymieniałem koło dwumasowe, oraz dwa simeringi koło skrzyni biegów no i zmieniali mi opony na zimowe wraz z sprawdzeniem zawieszenia rzekomo - nie wie czy to istotne ale piszę :)

 

Zdjęcia śruby w załącznikach.

 

Jak ktoś jakiś cudem pozna że to śruba od nissanka i jeszcze będzie wiedział skąd to proszę o info.

 

Z góry dziękuje i Pozdrawiam

Jakub

post-60995-0-24219100-1353761964_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to standardowa śruba mocujaca cokolwiek w naszym samochodzie. Po jej czystym wyglądzie można sądzic, że łączyła coś wewnątrz i nie była narażona na warunki atmosferyczne.

Ale raczej nie jest to powiązane z ostatnimi wymianami bo kolor zdradza, że również nie była poddawana wysokim temperaturom. Raczej mocowanie jakis elementów osłon ETC i położona w rowku błotnikia spadła w nadkole.?????

szerlok holms

 

:icecream:<_<;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śruba mocująca zderzak do błotnika? Odchyl plastikowe nadkole i sprawdź czy nie brakuje, nie wiem jak w P12, ale w P11 są dwie takie i zderzak będzie siedział dość sztywno nawet jakby jednej nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli tak by było to trzeba rozpiąc nadkole od zderzaka i dolnej osłony. A wtedy możesz sprawdzić czy reflektor jest przykręcony do błotnika lub osłona przykrecona do osłony.

W tej częsci są chyba trzy czy cztery elementy osłony więc każda z nich moze nie mieć czegoś dokręconego lub zaspinkowanego.

Jesli nic nie dynda lata stuka puka z plastików w okolicy koła to bym głowy sobie nie zawracał za dużo do sprawdzania i modzenia, żeby szukać w ciemno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki chłopaki,

dzisiaj popatrzyłem sobie w silnik i faktycznie inne śruby też mają taką strukturę i są koloru zielonkawego. Jutro oddam śrubę na warsztat i powiem że chyba czegoś zapomnieli skręcić.

Z tą osłoną coś może być faktycznie nie tak bo nieraz na zimno jak jadę powoli to jaki mi coś tarło o koło chyba przednie lewe(tam gdzie znalazłem tą śrubę). Od razu wjechałem w błoto aby zobaczyć czy gdzieś koło nie obciera tej osłony ale wszędzie było jednakowo brudno - zero przetartych miejsc w całym nadkolu.

Kurdę boje się trochę bo śruba jest mocna, ciężka i raczej była potrzebna do czegoś a miałem to wymiany np dwumasu to trochę musieli zdjąć z simeringami to samo i może czegoś zapomnieli. Ajjj....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem nasze osłony są mocowane w wielu miejscach i trzeba dużo rozebrac, żeby sprawdzić. Może tylko odepnij spinki od nadkola i zdeżaka - odegnij nadkole i poświeć do środka może gdzieś wykukasz inną lub brak śrubki??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli kolega miał już samochód na warsztacie, to można też sobie tłumaczyć ->że mechanikowi wpadła śrubka, lecz było za dużo do odkręcania, aby się do niej dostać. Śrubkę zostawił, a tam gdzie powiedzmy powinna być to wkręcił inną lub podobną /nie musi byś też zielona/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki chłopaki,

dzisiaj popatrzyłem sobie w silnik i faktycznie inne śruby też mają taką strukturę i są koloru zielonkawego. Jutro oddam śrubę na warsztat i powiem że chyba czegoś zapomnieli skręcić.

Z tą osłoną coś może być faktycznie nie tak bo nieraz na zimno jak jadę powoli to jaki mi coś tarło o koło chyba przednie lewe(tam gdzie znalazłem tą śrubę). Od razu wjechałem w błoto aby zobaczyć czy gdzieś koło nie obciera tej osłony ale wszędzie było jednakowo brudno - zero przetartych miejsc w całym nadkolu.

Kurdę boje się trochę bo śruba jest mocna, ciężka i raczej była potrzebna do czegoś a miałem to wymiany np dwumasu to trochę musieli zdjąć z simeringami to samo i może czegoś zapomnieli. Ajjj....

Pierdoła moim zdaniem, nie przejmuj się zdarza sie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojechałem i okazało się że od hamulców(pewnie stąd ta literka B) ale tak jak kolega napisał wcześniej wkręcili inną i niby wszystko ok także mam nadzieje że nic się nie będzie działo :)

Pozdrawiam :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...