Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Wymiana wkladu lusterka P12


Gość urbannn

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Potrzebuje pomocy jak wymienic wklady lusterek zewnetrznych? Padlo mi ogrzewanie najpier z jednej strony pozniej z drugiej. Sprawdzilem ze mam okragle mocowanie silniczka i takie zamowilem wklady z ogrzewaniem. Jednak podczas proby demontazu starego wkladu, lusterko peklo. Wyczytalem ze trzeba wklad podwarzyc i wyskoczy (zatrzaski) niestety tak sie nie stalo. Jak to zrobic? Moze o czyms nie wiem. Elektrycznie przestawilem wklad na maksa w jedna strone i tak probowalem podwazyc i wyjac. Znacie inne sposoby? Moze nie da sie wyciagnac wkladu i nie uszkodzic?

Za wszelka pomoc bede wdzieczny. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może źle zrozumiałeś sposób podważenia? Od "tyłu/spodu" mocowania nic nie trzeba wsadzać i podważać. W p11 jest też okrągłe mocowanie więc pewnie taki sam typ zaczepu. Teraz jak Ci pękło lusterko mozesz spokojnie to po ćwiczyć:) . Lusterko "skręcone" w kierunku wewnętrznym. I albo palcami lub czymś płaskim w miarę szerokim elementem(3/4cm). Robisz nacisk na brzeg lusterka od wewnętrznej strony tak aby płaszczyzna lusterka trochę przesuneła się do zewnątrz. Prawe L. > [#]. Jednocześnie palcami odciągasz zewnętrzną stronę lusterka do siebie. Wychodzi bez problemu.>[#] ^

Montujesz odwrotnie. Wkładasz tylne zaczepy powodując jednocześnie boczny nacisk na lusterko do zewnętrznej strony- do wewnątrz i od siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Potrzebuje pomocy jak wymienic wklady lusterek zewnetrznych? Padlo mi ogrzewanie najpier z jednej strony pozniej z drugiej. Sprawdzilem ze mam okragle mocowanie silniczka i takie zamowilem wklady z ogrzewaniem. Jednak podczas proby demontazu starego wkladu, lusterko peklo. Wyczytalem ze trzeba wklad podwarzyc i wyskoczy (zatrzaski) niestety tak sie nie stalo. Jak to zrobic? Moze o czyms nie wiem. Elektrycznie przestawilem wklad na maksa w jedna strone i tak probowalem podwazyc i wyjac. Znacie inne sposoby? Moze nie da sie wyciagnac wkladu i nie uszkodzic?

Za wszelka pomoc bede wdzieczny. Pozdrawiam

Musisz palcem docisnąć wkład tak żeby był w maksymalnym wychyleniu, tak żebyś mógł wsadzić palce z drugiej strony wkładu, następnie energicznie pociągasz palcami i wkład ładnie wyskakuje, nie stosuję żadnych śrubokrętów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żaden śrubokręt nozyk cy cuś innego cienkiego bo peknie.

Ja wkłady wymieniałem szeroką szpachelką wkładając ją głeboko od dołu i podważałem wkład.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...