Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

jaki mam wreszcie wlać olej do silnika Sunny N14??


Gość ernest_debesciak
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość ernest_debesciak

Co warsztat - to inna opinia. Mam juz dość! Nikt nie wie, co wlac by nie ZABIĆ silnika. Silnik kompresję ma super. Od 50km/h do 100 na 5 biegu dosłownie w chwilę. Jest to rocznik 1994, model N14, 3d, 1.4 16V. Zero - kompletnie zero wycieków!! Przebieg? Nieznany... Olej najprawdopodobniej zmieniany 2,3 lata temu! Nie wiem jaki! Nie wiem czy 10W40, 15W40 czy inny. Najgorsze jest to - że nie wiem czy syntetyk czy minerał??

 

Co mam wlać??

 

Jest już tak rzadki że zaraz motor poleci (auto dopiero nabyłem). Zastanawiam się nad LOTOSEM 15W40... Mineralny... Może też byc jakiś MOBIL lub ELF... Coś do 50-65zł za bańkę 4/5L...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlej polsyntetyk (10W40), jest wlany do wiekszosci aut i sunnemu nic nie zrobi, jakis najtanszy platinum spelnia identyczne wymogi i certyfikaty co oleje z wyzszej polki, placisz tylko za marke, w mojej almerze od zawsze byl 10w40 roznych firm, teraz jest najtanszy platinum i chodzi jak w zegarku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się zgadzam z poprzenikiem, 10W40 zalej teraz, a za rok w zalezności od zużycia można się nawet nad 5W40 zastanowić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie mechanik co poprzedniemu właścicielowi zmieniał olej zalał minerał (castrol high milage) chyba tylko z powodu wieku ('94 rok, ale przebieg wtedy niecałe 90kkm). Jako że oleju nic a nic nie ubywa to zalałem półsyntetyk mobil 2000 x1 wybrałem ten bo wyczytałem że jak auto było na mineralnym to tego można śmiało zalać (ma jakieś właściwości specjalne). Silniczek pracuje bardzo przyjemnie (nawet lekko uciszył się z pod pokrywy, albo ty tylko wrażenie) więc śmiało mogę polecić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Spokojnie możesz wlać polsyntetyk 10W40. Po co masz zalewać mineralnym skoro Twoje auto jak i silnik jest w dobrym stanie. Jak najbardziej możesz zastosować Shell Helixa Pureplus. W Twoim aucie jak najbardziej powinien się sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Data wpisu faktycznie stara, ale dla potomnych warto napisać to. Lać to co przewidział producent. Jeśli było to 5W40 to lać 5W40, jeśli 10W40 to lać 10W40. Jeśli nie wiadomo co było przedtem to zastosować płukankę silnika lejąc docelowy olej i po 200-300 kilometrach znowu go wymienić. Jeśli silnik cieknie to nie lać gęstszego tylko wymienić uszczelki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...